وزارت خارجه آمریکا ۴ هزار ایمیل دیگر کلینتون را منتشر کرد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۸ کد مطلب : 9239/a   

وزارت خارجه آمریکا بیش از ۴ هزار ایمیل دیگر مربوط به هیلاری کلینتون را که در سرور شخصی وی نگهداری شده بود، منتشر و اعلام کرد که ۱۵۰ ایمیل دیگر جزء ایمیل های طبقه بندی شده باقی خواهد ماند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از موج انتقادات شدیدی که به خاطر استفاده کلینتون از ایمیل شخصی در انجام کارهای رسمی در دوره‌ای که وزیر خارجه آمریکا بوده، مطرح شد، کلینتون مجبور شد تا بیش از 7 هزار صفحه از ایمیل ها و پیام های خود را تحویل مقام های وزارت خارجه آمریکا دهد.
ولی ممکن است کلینتون با خطر به مراتب بزرگتری روبرو شود. خطر بزرگتر این است که برخی از ایمیل های رد و بدل شده توسط وی در دورانی که وزیر خارجه آمریکا بوده، جزء اطلاعات طبقه بندی شده یا حتی بالاتر تشخیص داده شود.
مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره تاکید کرد: من فکر می کنم چیزی حدود 150 ایمیل جزء ایمیل های طبقه بندی شده قرار می گیرد. البته روند ارزیابی مجدد ایمیل های منتشر نشده همچنان ادامه دارد.
منتقدان کلینتون بر این باورند که وی با این اقدام، امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته است چرا که ایمیل ها و اطلاعات طبقه بندی شده را خارج از سامانه های رایانه ای حفاظت شده از سوی دولت آمریکا منتقل کرده است.
البته کلینتون بر این باور است که هیچ یک از این ایمیل ها حاوی اطلاعات طبقه بندی شده نبوده است. اگر ثابت شود که اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده توسط ایمیل های شخصی کلینتون و بدون توجه به هشدارهای امنیتی منتقل شده است، کلینتون و تیم وی با تبعات حقوقی روبرو خواهند شد.