باخت مردانی به نماینده بریتانیا در المپیک ریو ۲۰۱۶

    •••••  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۵ کد مطلب : 92408/a   

آخرین تکواندوکار کشورمان در المپیک سی و یکم دومین دیدار خود مقابل نماینده بریتانیا را با امتیاز طلایی بازنده شد تا برای حضور در گروه شانس مجدد در انتظار رسیدن این حریف به فینال باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران  از ریودوژانیرو، سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان بعد از کسب اولین پیروزی خود ، مقابل «ماهاماچو» از بریتانیا به میدان رفت و در نهایت با امتیاز طلایی که حریف در وقت چهارم کسب کرد بازنده میدان را ترک کرد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

وی دور نخست ۱۶ بر یک «پیتا توفا توفا» از تونگا را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. مردانی در این مرحله به مصاف «چو» تکواندوکار ۲۷ ساله بریتانیا رفت. این دیدار با سسه امیتازی که حریف کسب کرد آغاز شد و در ادامه مردانی یک امتیاز گرفت تا وقت اول با همین نتیجه به پایان برسد. وقت دوم با احتیاط دو تکواندوکار آغاز شد و سرداور تنها دو اخطار به «ماهاما چو» داد تا از این ره آورد یک امتیاز به مردانی تعلق گرفته و نتیجه ۳ بر ۲ روی تابلو ثبت شود.

مردانی در وقت سوم موفق شد اختلاف امتیاز را جبران کرده و با تساوی 3 بر 3 در پایان این زمان ، کار به وقت چهارن و امتیاز طلایی کشیده شد. در حالی که چند ثانیه به پایان وقت چهارم باقی مانده بود حریف بریتانیایی با گرفتن امیتاز طلایی پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

«ماهاما چو» در مرحله نیمه نهایی باید با برنده «دونگ مین چا» از کره جنوبی و «رادیک عیسی اف» از آذربایجان پیکار کند. رسیدن او به دیدار نهایی می تواند شانس کسب مدال برنز را برای نماینده کشورمان با حضور در گروه بازنده ها به ارمغان بیاورد.

 سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل در جریان است. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

ایران در این دوره از بازی ها تا به حال صاحب ۷ مدال شده است. کیانوش رستمی و سهراب مرادی در اوزان ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری و حسن یزدانی در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال طلا شده اند و سعید عبدولی و قاسم رضایی در اوزان ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی و حسن رحیمی در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال برنز رسیده اند. علیزاده هم در ۵۷ -تکواندو آخرین برنز ایران را به دست آورده است.

منبع:مهر