افتتاح ۲۴ واحد صنعتی و معدنی گیلان در هفته دولت

    •••••  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۷ کد مطلب : 92533/a   

به گزارش تحلیل ایران، کریم توکل‌نیا پیش از ظهر امروز در جلسه صنعت، معدن و تجارت استان به پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت امسال اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال 24 واحد صنعتی و معدنی گیلان افتتاح می‌شود، افزود: این واحدها در زمینه تولید محصولات سلولزی، فلزی، غذایی، پلاستیکی و معدنی بوده که در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح می‌شود.

 

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه برای احداث واحدهای مذکور بالغ بر 696 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، ادامه داد: با راه‌اندازی این واحدها برای 753 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

 

وی بهره‌برداری از تعداد مذکور طرح را به نمایندگی از طرح‌های متعدد دانست و گفت: از هفته دولت سال 94 تا هفته دولت امسال تعداد 197 واحد صنعتی در گیلان به بهره‌برداری رسیده که نسبت به بازه زمانی هفته دولت 93 تا 94 از نظر تعداد حدود 20 درصد رشد داشته است.

 

توکل‌نیا میزان سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان بر اساس پروانه‌های صادره را 7 هزار و 120 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این میزان سرمایه‌گذاری نسبت به دوره پیش 80 درصد رشد داشته است.

 

وی درباره ایجاد اشتغال در گیلان خاطرنشان کرد: از هفته دولت سال گذشته تا امسال تعداد اشتغال مستقیم ایجاده شده در بخش صنعت گیلان 100 درصد رشد داشته است.

 

به گفته معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، در بخش صنعت این استان طی مدت مذکور 3 هزار و 480 فرصت شغلی به صورت مستقیم ایجاد شده است.

فارس