بررسی صلاحیت ۲۰ مستشار دیوان محاسبات در کمیسیون برنامه

    •••••  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۵ کد مطلب : 92757/a   

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ۱۵ مستشار دیوان محاسبات را در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون انتخاب می‌کنند.


به گزارش تحلیل ایران  ، در جلسه روز گذشته کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس لیست ارائه شده از سوی عادل آذر رئیس دیوان محاسبات برای تعیین مستشاران این سازمان در دستورکار کمیسیون قرار گرفت، بر اساس قانون رئیس دیوان محاسبات باید 20 نفر را به کمیسیون معرفی کند تا  از بین آنها  12 نفر  برای تشکیل  شعب مستشاری دیوان  و 3 نفر نیز به‌عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.


 تسنیم نوشت: عمده فعالیت مستشاران نظارت بر تخلفات مالی است که  در دستگاه‌های دولتی به وجود می‌آید، است.


عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در چند روز گذشته در نامه‌ای از میان 127 کاندیدای مستشاری که اعلام آمادگی کرده بودند،کاووس اکبری، احمد پری‌پور، اسماعیل جلیلی، سیاوش حیدرزاده، مهدی دهروییه، حسین رازقندی،‌ فتح‌الله رحیمی،‌ منصور سعیدی، علیرضا سیاوش‌پور، محمد شمس،‌ عباس شیرزاد، علی شیری، محمد صابری، محمدرضا عبدی، قاسم عزیزی‌، وحید کیارشی، سید عیسی محسنی، علیرضا مژدهی، غلامحسین مظفری، رحیم ممبینی را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معرفی کرده است.


 به گزارش تسنیم  در دیوان محاسبات 4 هیئت مستشاری وجود دارد که در هر کدام از این هیئتها  3 عضو اصلی و یک عضو علی‌البدل دارد.


همچنین در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق مقرر شد کمیته دیوان محاسبات که متشکل از لاهوتی، بیگلری، مفتح، حسینی و خدابخشی است، صلاحیت این 20 نفر را در جلسه روز (سه‌شنبه2 شهریور) بررسی و نتیجه را به اعضای کمیسیون اعلام کنند.