۳ طرح صنعتی در شهر صنعتی رشت افتتاح شد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۵ کد مطلب : 92887/a   

به گزارش تحلیل ایران، استاندار گیلان صبح امروز در جریان افتتاح سه طرح صنعتی در شهر صنعتی این شهر اظهار کرد: 220 میلیارد ریال برای طرح‌های مذکور سرمایه‌گذاری شده است.

 

محمدعلی نجفی، به ایجاد اشتغال برای 43 نفر با بهره‌برداری از طرح‌های مذکور اشاره کرد و افزود: امروز طرح توسعه شرکت صنعتی بالک با هدف تولید انواع روغن‌های خوراکی با سرمایه‌گذاری 185 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی با بیان اینکه شرکت مذکور با تولید سالانه 60 هزار تن انواع روغن‌های خوراکی راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: بهره‌برداری از طرح توسعه شرکت صنعتی بالک سبب اشتغالزایی 26 نفر شده است.

 

استاندار گیلان، افتتاح شرکت آواگستر آسیا را با هدف تولید لوله‌های دوجداره خواند و بیان کرد: ظرفیت شرکت مذکور سالانه 4 هزار و 200 تن است.

 

نجفی به سرمایه‌گذاری 30 میلیارد ریالی برای راه‌اندازی شرکت آواگستر آسیا اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از شرکت مذکور سبب اشتغالزایی هشت نفر شده است.

 

وی با اشاره به افتتاح شرکت صنعتی آروین خزر، خاطرنشان کرد: شرکت مذکور با ظرفیت تولید سالانه 550 تن ظرف‌های پلاستیکی با ایجاد اشتغال برای 9 نفر و سرمایه‌گذاری پنج میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است.

 

استاندار گیلان به آماده‌سازی 24 طرح صنعتی، معدنی و بازرگانی در هفته دولت امسال اشاره کرد و یادآور شد: طرح‌های مذکور در زمینه تولید محصولات سلولزی، فلزی، غذایی، پلاستیکی و معدنی است و در شهرستان‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسد.

 

نجفی با بیان اینکه برای احداث کارخانه‌های مذکور 6 هزار و 960 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، اظهار کرد: با راه‌اندازی واحدهای مذکور برای 753 نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

 

به گفته وی، از ابتدای فعالیت دولت کنونی بیش از 15 هزار میلیارد ریال در بخش صنعتی گیلان سرمایه‌گذاری شده ضمن اینکه در مدت سه سال گذشته 540 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان راه‌اندازی شده است.

فارس