آمادگی چارچوب گزارش ۶ ماهه اجرای برجام

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱ کد مطلب : 92958/a   
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آماده شدن چارچوب کلی گزارش ۶ ماهه اجرای برجام در کمیته هسته‌ای این کمیسیون خبر داد و به محورهای آن اشاره کرد.

به گزارش تحلیل ایران؛ سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مأموریت کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای تدوین گزارش ۶ ماهه اجرای برجام در مجلس، اظهار داشت: چارچوب کلی این گزارش تهیه شده و مقدمه و محورهای آن نیز تنظیم شده است.


وی افزود: محتوای محورهای گزارش در دست بررسی و تدوین است که پس از اتمام برنامه‌های بازدید از تأسیسات هسته‌ای و دریافت گزارش کارشناسان نهایی می‌شود.


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره جزئیات سرفصل‌ها و محورهای گزارش ۶ ماهه اجرای برجام در مجلس گفت: «وضعیت تحریم‌ها، اجرای تعهدات طرف ایرانی، اجرای تعهدات طرف مقابل و عهدشکنی‌ها در مسیر اجرای برجام و پیشنهادات کمیسیون»، مهمترین محورهای گزارش مجلس در زمینه اجرای برجام است.


نقوی حسینی خاطرنشان کرد: گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جنبه الزام‌آور ندارد و در راستای اجرای قانون متقابل و متناسب دولت ایران در اجرای برجام تهیه می‌شود.


وی درباره زمان بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از تأسیسات آب سنگین اراک که قرار بود دیروز انجام شود و منتفی شد، گفت: با توجه به تعطیلات دو هفته‌ای مجلس، فعلاً زمان دقیقی مشخص نیست و صبح فردا در هیأت رئیسه کمیسیون برای زمان این بازدید تصمیم‌گیری می‌شود.