مذاکره ایران و روسیه بر سر ۶۰ بالگرد

    •••••  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۲ کد مطلب : 93010/a   

بر اساس اعلام شرکت بالگردهای روسی ایران به ۶۰ بالگرد سبک نیاز دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی، قائم مقام شرکت هولدینگ بالگردهای روس می‌گوید این شرکت برای تامین هلیکوپترهای مورد نیاز وزارت بهداشت ایران، مذاکره با مقامات ایرانی را آغاز کرده است.

 

الکساندر شربینین روز سه شنبه گفت: «برآوردهای ما نشان می‌دهد ایران به حدود 60 بالگرد سبک روسیه نیاز دارد.»

 

شربینین با اشاره به اینکه مسکو و تهران درباره تامین بالگردهای «سبک آنسات و کا-226تی» مذاکره می‌کنند، افزود: «علاوه بر موضوع تحویل این بالگردها، مساله مونتاژ آنها در ایران نیز در حال بررسی است.»

 

این دو مدل بالگرد از نوع چندمنظوره و سبک هستند و معمولا از آنها به عنوان آمبولانس هوایی استفاده می‌شود.

 

روابط عمومی این شرکت روس همچنین گزارش داد برای راه‌اندازی مرکز مجاز خدمات فنی و تعمیرات بالگردهای روسی با شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران در حال مذاکره است.

 

بنا بر این گزارش، این شرکت برای اولین بار از دوم تا چهارم شهریور ماه همایشی را برای شرکت‌های ایرانی و مشتریان احتمالی بالگردهای روس برگزار می‌کند و کارشناسان روس نحوه کارکرد این بالگردهای غیرنظامی را توضیح می‌دهند.

 

شرکت هولدینگ بالگردهای روس در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد این تجهیزات شامل «بالگردهای آتش‌نشانی کا-32 اِی‌11‌وی‌اس، جدیدترین نوع بالگردهای ام‌آی-17 برای انجام عملیات امداد و نجات و نیز بالگردهای سنگین ام‌آی-26 تی و ام‌آی-26 تی2 برای انجام عملیات پاکسازی در شرایط بحرانی و بلایای طبیعی، جابجایی کمک‌های بشردوستانه و انتقال افراد می‌شود.»

 

روابط عمومی این شرکت همچنین افزود در حال حاضر بیش از 50 بالگرد ساخت روسیه در ایران وجود دارد.

 

منبع:تسنیم