دولت مجاز به دریافت وام ۵ میلیارد دلاری از روسیه شد

    •••••  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۴ کد مطلب : 93085/a   

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) به دولت اجازه دادند تا مبلغ 5 میلیارد دلار وام از دولت روسیه برای طرح‌های عمرانی دریافت کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در جریان بررسی لایحه اصلاحیه بودجه 95 در جلسه علنی امروز مجلس پیشنهاد غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان یک تبصره الحاقی به لایحه به تصویب رسید. ایسنا نوشت: به موجب مصوبه مجلس، به دولت اجازه داده می‌شود، با رعایت سقف مقرر در تبصره سه قانون بودجه سال 95 کل کشور تا مبلغ 5 میلیارد دلار وام از دولت روسیه برای طرح های تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌ای با شرایط زیر اخذ کند:‌وام دریافتی صرفا بریا طرح‌های تملکدارایی‌های سرمایه‌ای، امور زیر بنایی و تولیدی پیوست شماره یک قانون بودجه کل کشور با اولویت انرژی‌های نو، هسته‌ای، نیرو، راه آهن، بزرگراهها، سدها، شبکه‌های آبیاری و طرح‌های انتقال آب اختصاص می‌یابد.طرحهای موضوع بند یک با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.


 

  1. نحوه اعمال حساب وام دریافتی، تعیین مدت بازپرداخت و میزان سهم ساخت داخلی و سایر شرایط وام به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.نمایندگان با 148 رای موافق ، 45 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر با این پیشنهاد موافقت کردند و به این ترتیب مجوز اخذ وام تا مبلغ 5 میلیارد دلار از دولت روسیه برای طرح‌های عمرانی در متن قانون بودجه سال 95 گنجانده شد.