حجم قراردادهای آتی سکه ۳ برابر شد

    •••••  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۳:۱۹ کد مطلب : 9334/a   
قیمت جهانی طلا دیروز دوشنبه در حالی با تغییر چندانی روبرو نشده بود که بازار نقدی و آتی سکه روند افزایشی اندکی را تجربه کردند.
 
به گزارش تحلیل ایران، انواع سکه در بازار نقدی و همچنین آتی بورس کالای ایران روز گذشته در مدار مثبت قرار داشت، در این بین تنها قیمت سکه در سررسید دی ماه امسال بدون تغییر با نرخ روز معاملاتی قبل ثابت ماند.
 
براین اساس قیمت سکه سررسید شهریور ماه با رشد ۰/۲۸ درصدی با نرخ ۹۱۵ هزار تومان معامله شد. سکه تحویل آبان نیز با قیمت ۹۱۵ هزار تومان به فروش رسید که افزایش ۰/۳ درصدی را به ثبت رساند. همچنین قرارداد تحویل دی با قیمت ۹۱۷ هزار تومان معامله شد تغییری را تجربه نکرد. در آخر نیز سکه تحویل اسفند با قیمت ۹۲۵ هزار تومانی مورد معامله قرار گرفت و افزایش ۰/۱۴ درصدی را به ثبت رساند.
 
گفتنی است دیروز حجم قراردادهای آتی سکه به چهار هزار و ۳۰۶ قرارداد به ارزش بیش ۳۹۷ میلیارد ریال بوده است که نسبت به روز یکشنبه (یک هزار و ۳۲۴ قرارداد) بیش از سه برابر افزایش داشته است.
 
از طرفی دیروز قیمت سکه نقدی با بازار آتی هم مسیر بود و افزایش قیمت دو هزار تومانی را در معاملات این روز تجربه کرد، به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت ۹۱۹ هزار تومان رسید. این در شرایطی است که نیم‌سکه در این بازار داخلی با قیمت ۴۷۱ هزار تومان معامله شد و رشد یک هزار تومانی را تجربه کرد. از طرفی ربع سکه نیز با قیمت ۲۶۰ و سکه یک گرمی هم با نرخ ۱۷۱ هزار تومان در این روز به فروش رسید.
 
بر اساس پیش بینی کارشناسان بازار جهانی، چین امروز سه شنبه آمارهای اقتصادی مهمی را در خصوص وضعیت بخش صنعت منتشر خواهد کرد. روز چهارشنبه نیز موسسه تحقیقاتی «ای دی پی» گزارش مربوط به وضعیت اشتغال بخش خصوصی آمریکا در ماه اوت را منتشر می کند که این گزارش ها تاثیر زیادی بر روند ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.
 منبع:باشگاه خبرنگاران جوان