پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه غیرهمسطح فومن‌ـ‌شفت‌ـ‌سراوان

    •••••  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۱ کد مطلب : 94274/a   

به گزارش تحلیل ایران، علی نورزاد صبح امروز در جریان بازدید از روند پیشرفت تقاطع غیرهمسطح فومن‌ـ‌شفت‌ـ‌سراوان، اظهار کرد: این پروژه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

وی محور فومن‌ـ‌شفت‌ـ سراوان را بخشی از کریدور آستارا‌ـ‌رضوانشهر‌ـ‌سراوان عنوان کرد و افزود: این پروژه به طول 34 کیلومتر بوده و نقش کنارگذر جنوب غربی رشت را ایفا می‌کند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس مطالعات دقیق صورت گرفته، احداث 4 دستگاه تقاطع غیر همسطح در کیلومترهای 2،11،19 و29 با عنوان تقاطع‌های فومن‌ـ‌شفت‌ـ آقاسید شریف و شهر صنعتی شناسایی و احداث آن الزامی شده است.

 

وی با بیان اینکه مطالعات پروژه مذکور در سال 1386 تکمیل و بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز شد، گفت: اکنون عملیات اجرایی محور شفت‌ـ آقاسید شریف شهر صنعتی رشت تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

نورزاد تکمیل پروژه محور تقاطع غیرهمسطح فومن را نیازمند 310 میلیارد ریال اعتبار دانست و تصریح کرد: برای این پروژه بالغ بر 250 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

وی صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و توسعه گردشگری در مناطق مسیر تقاطع مذکور به‌ویژه فومن و روستای ماسوله، برقراری ترافیک روان و ایمن و کاهش تصادفات جاده‌ای را از مهم‌ترین مزیت‌های احداث پروژه مذکور عنوان کرد.

 

علیرضا محفوظی معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت راه و شهرسازی نیز مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل را در بازدید از روند پیشرفت تقاطع غیر همسطح فومن همراهی کرد.

فارس