پیروزی ‌هسته‌ای را مدیون ‌هدایت‌های رهبری هستیم

    •••••  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۶ کد مطلب : 9434/a   

به گزارش تحلیل ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در مراسم صدمین سالگرد شهادت رئیس‌علی دلواری که در زادگاه این شهید برگزار شد اظهار داشت: تمام اراده دولت و مجلس در این است که با تدوین برنامه اقتصاد مقاومتی تمام ظرفیت و امکانات را به کار بگیریم تا در حوزه اقتصادی با قامتی برافراشته به تمام دنیا اعلام کنیم که به خودکفایی و قدرت اقتصادی تبدیل شده‌ایم.

وی افزود: پیروزی در مذاکرات هسته‌ای بخشی از نتیجه مقاومت ملت با هدایت‌های رهبری بود و امروز نوبت آن است در عرصه اقتصادی هم مقاومت کنیم و تجلی اراده مردم در حوزه مشارکت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تحقق اقتصاد مقاومت مدنظر رهبری باشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: باید به دنیا ثابت کنیم می‌توانیم چنان الگویی از اقتصاد درون‌زا ایجاد کنیم که برای تمام ملت‌های تحت ستم الگو باشد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نهضت رئیس‌علی دلواری اظهار داشت: قیام رئیس‌علی دلواری نشان می‌دهد چگونه در 100 سال پیش با ضعف امکانات ارتباطی و بی‌اطلاعی از تاریخ جنگ جهانی اول یک ملت در گوشه‌ای از کشور به درک عمیق می‌رسد و با بصیرت بالا و دشمن‌شناسی در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کند.

وی با بیان اینکه ویژگی اصلی نهضت رئیس‌علی را بصیرت مردم، رهبران دینی بوده است گفت: تاثیر اعتقادات دینی و هدف مقدس که علمای دینی در جهت حفظ استقلال،‌آزادگی،‌حریت ایجاد کردند از ویژگی‌های قیام رئیس‌علی بود.

رحمانی فضلی بیان داشت: استقامت در مقابل ابرقدرت دنیا از دیگر ویژگی‌های نهضت رئیس‌علی بود ضمن اینکه شکستن ابهت انگلیس در آن زمان از دیگر آثار و ویژگی‌های مهم قیام رئیس‌علی بود که نیروهای مردمی با هدایت علما و مجاهدت رئیس‌علی موجب عقب‌‌نشینی انگلیسی‌ها شد.

وی اضافه کرد: پیروزی رئیس‌علی در عرصه تاریخی جاری شد و بوشهر سنگر اولیه، اصلی و پیشانی مقاومت در مقابل دول غرب است و این جای افتخار دارد که این ملت با هدایت علما به چنین پیروزی رسیده ‌و این مقاومت در سال 57 بار دیگر در پیروزی انقلاب اسلامی متجلی شد.

منبع:فارس