تایید قراردادهای جدید نفتی مشروط به ملاحظات رهبری است

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۷ کد مطلب : 95259/a   

 

 نایب رئیس مجلس گفت: اگر ملاحظات مقام معظم رهبری در خصوص قراردادهای جدید نفتی رعایت نشده باشد این قراردادها در هیات تطبیق تایید نخواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با اعلام اخطار قانون اساسی گفت: علیرغم اینکه هنوز نتیجه بررسی قراردادهای جدید نفتی توسط هیات تطبیق اعلام نشده، شاهد فضاسازی هایی از طرف دولت هستیم که ایرادات این قراردادها برطرف شده است.

 

عضو کمیسیون برنامه تصریح کرد: مصاحبه های برخی مسئولان حاکی از این است که قراردادها در حال آماده شدن برای امضا با چند شرکت خارجی است. مهر نوشت: این در حالی است که مجلس هنوز مطمئن نیست که ۱۵ محوری که مقام معظم رهبری در خصص قرارادادهای نفتی ایراد گرفته بودند، اصلاح شده است.وی با انتقاد از برگزاری جلسه توجیهی برای تشریح قراردادهای جدید نفتی گفت: هنوز این قراردادها به تصویب مجلس نرسیده و آماده اجرا نیست.

 

عضو کمیسیون برنامه با انتقاد از ترک تشریفات در انعقاد قراردادهای جدید نفتی گفت: شرکت هایی مثل توتال که سابقه رشوه دادن به مسئولان ما را دارند طرف قراردادهای جدید هستند.حاجی دلیگانی همچنین از عدم اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر استفاده از این قراردادها در میادین مشترک ادامه داد: برای انعقاد قراردادهای نفتی به سراغ میادین خاص می‌روند.در ادامه مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: این مصوبه در هیات تطبیق بررسی می‌شود و اگر با ملاحظات مقام معظم رهبری تطبیق نداشته باشد، تصویب نخواهد شد.