پیروزی تیم ملی ووشوی ایران در روز نخست قهرمانی آسیا

    •••••  پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۸ کد مطلب : 95768/a   

سانداکاران تیم ملی ووشوی ایران در نخستین روز مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا به چهار پیروزی ارزشمند دست یافتند.

 

 به گزارش تحلیل ایران، نهمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی بزرگسالان آسیا از امروز (پنجشنبه) با حضور نمایندگان ۲۰ کشور به میزبانی شهر تایپه، پایتخت تایوان آغاز شده است. تیم ملی ووشوی ایران در دو بخش ساندا و تالوی مردان و زنان در این رقابت‌ها حضور یافته است.


در روز نخست این پیکارها، «سهیلا منصوریان» در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم ساندای بانوان در دور اول با «هی بین کیم» نایب قهرمان جهان و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی اینچئون روبرو شد و با ارائه مبارزه‌ای تماشایی در دو راند متوالی به برتری دست یافت و به نیمه نهایی صعود کرد تا حریف قدرتمند چینی را پیش رو داشته باشد.


«مهدی محمدی» در وزن منهای ۵۶ کیلوگرم ساندای مردان در دور اول با «اوازبک امان بکوف» از قرقیزستان روبرو شد و در دو راند متوالی پیروز شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد. محمدی که به تازگی از تیم جوانان به بزرگسالان راه یافته در مرحله بعدی با حریفی از ماکائو روبرو خواهد شد.


«عرفان آهنگریان» در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ساندای مردان ایران در دور نخست با «پتون بالاواردانا» از سریلانکا روبرو شد و در دو راند متوالی پیروز شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد. آهنگریان هم در مرحله بعدی با حریفی از ماکائو روبرو خواهد شد.


«سعید فاضلی» در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم ساندای مردان در نخستین مبارزه با حریفی از ماکائو مصاف داد و موفق شد این سانداکار را ناک اوت کرده و به نیمه نهایی صعود کند. نماینده شایسته ایران در نیمه نهایی با نماینده ویتنام روبرو می‌شود.


همچنین امروز در بخش تالوی مردان، «فرشاد عربی» در فرم نن گون با امتیاز ۹،۶۴ پنجم شد و نماینده تایوان به مدال طلا رسید. «طاهر قاسمی» دیگر نماینده ایران در این فرم به امتیاز ۸.۹۵ رسید.


«امیر محمد رضایی» نیز در فرم گون شو با امتیاز ۸،۸۴ کار خود را به اتمام رساند.


در بخش تالوی بانوان، «حمیده برخور» در فرم تای چی چوان با امتیاز ۸.۹۹ و «فاطمه حیدری» در فرم نان چوان با امتیاز ۹ به کار خود پایان دادند.


رقابت‌های ووشوی قهرمانی آسیا تا روز ۱۵ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

 

منبع: ایسنا