تیم والیبال نشسته مردان ایران برابر مصر به پیروزی رسید

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۸ کد مطلب : 96636/a   

تیم ملی والیبال نشسته ایران پیش از آغاز بازی های پارالمپیک 2016 ریو در دیدار تدارکاتی در برزیل تیم مصر را شکست داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این دیدار که در سالن اصلی مسابقات والیبال نشسته برگزار شد، ملی پوشان کشورمان با نتایج 17-25، 19-25،22-25 موفق شدند تیم مصر را شکست دهند و اولین دیدار تدارکاتی خود را با پیروزی به پایان برسانند.


دومین دیدار تدارکاتی تیم ملی والیبال نشسته نیز امروز (سه شنبه) ساعت 16:30 به وقت محلی مقابل تیم ملی آلمان برگزار می شود.
ایران در بازی های پارالمپیک ریو در گروه B با تیم های بوسنی و هرزگوین، چین و اوکراین هم گروه است و در گروه A نیز تیم های برزیل، مصر، آلمان و آمریکا حضور دارند.


تیم ملی والیبال نشسته ایران با 5 دوره عنوان قهرمانی و 2 دوره عنوان نایب قهرمانی بازی های پارالمپیک، پر افتخارترین تیم جانبازان و معلولین است.
هشتمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو از فردا(چهارشنبه / 8 سپتامبر با حضور بیش از چهار هزار و 500 ورزشکار معلول و ناتوان جسمی از 175 کشور جهان برگزار می شود.


کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران به بازی های پارالمپیک 2016 ریو با نام «منا» و با شعار «توکل، اراده و افتخار» با ترکیب 111 ورزشکار و در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.


کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو در رشته های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، قایقرانی کانو، دوچرخه سواری، شنا، والیبال نشسته زنان و مردان ، فوتبال هفت نفره و پنج نفره و بسکتبال با ویلچر شرکت می کنند.


کم شمارترین رشته ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو شنا، قایقرانی و دوچرخه سواری هر کدام با یک ورزشکار و پرشمارترین ورزشکاران ایران در رشته دوومیدانی با 27 ورزشکار هستند.
این بازیها 28 شهریور ماه امسال پایان می یابد.


منبع : ایرنا