رهبری مقتدرانه حادثه منا را به نمایش اقتدار ایران مبدل کردند

    •••••  جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۰ کد مطلب : 97084/a   

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تقدیر از اقتدار رهبر معظم انقلاب و موضع‌گیری قاطعانه ایشان درباره فاجعه منا، گفت: رهبر انقلاب با اتخاذ مواضع قاطعانه این حادثه را به فرصتی استثنایی برای نمایش اقتدار کشور تبدیل کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، عزت‌الله ضرغامی عصر پنج‌شنبه در آیین بزرگداشت بین‌المللی شهدای حج و منا همراه با کاروان بیت عتیق با حضور پرشور خانواده معظم شهدای حج و منا و عاشقان آل‌الله در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از اقتدار رهبر معظم انقلاب و موضع‌گیری به‌هنگام و قاطعانه در ارتباط با حادثه منا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در ارتباط با حادثه منا با سخنان گوهر، قاطع و به هنگامشان این حادثه را به فرصتی استثنایی برای نمایش اقتدار کشور و ملت ایران تبدیل فرمودند.


وی گفت: زمانی که دیگران به‌دنبال مسیر دیگری بودند و بیم می‌رفت که خون پاک شهدای حج و منا پایمال شود، رهبر فرزانه انقلاب ورود جدی داشتند و با موضع‌گیری قاطعانه و محکم سبب حفظ کرامت و عزت ملت ایران شدند و باعث شد ابدان مطهر شهدا منا در کمال عزت به میهن اسلامی بازگردد.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به شهدای منا عنوان کرد: رهبر فرزانه انقلاب هنگام وقوع حادثه منا با موضع‌گیری مقتدرانه و به‌موقع خود و اخیراً با صدور پیام در ارتباط با شهدای منا و همچنین ملاقات تاریخی ایشان با خانواده معظم شهدا و بیانات گوهربار و بصیرت آفرین رهبر انقلاب در جمع خانواده معظم شهدا حج و منا به شایستگی نقش آفرینی کردند.


وی بیان داشت: روزهای نخستین واقعه منا حکام جنایتکار سعودی بی‌اعتناء به شأن و جایگاه حجاج بیت‌الله الحرام و اهانت به ابدان مطهر شهدا می‌خواستند شهدا را به‌طور دسته جمعی دفن کنند.


ضرغامی گفت: در حالی که حکام جنایتکار سعودی با قلدری به کسی پاسخگو نبودند و کشورهای دیگر نیز با وجود 8 هزار شهید حادثه منا سکوت کرده بودند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بیانات مقتدر رهبر معظم انقلاب خطاب به حکام ظالم عربستان تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در مواجه با جنایات آل‌سعود بیان فرمودند «اگر کشور ما و ملت ما بخواهد در مقابل عناصر اذیت‌کننده و موذی عکس‌العمل نشان بدهد، اوضاع آن‌ها خوب نخواهد بود؛ ما تا حالا خویشتن‌داری کردیم. در قضایای متعددی خویشتن‌داری کردیم؛ دست ایران اسلامی از خیلی‌ها بازتر است، توانایی‌های ما، امکانات ما از خیلی‌ها بیشتر است؛ می‌دانند که اگر بخواهند هماوردی کنند با نظام جمهوری اسلامی، در هیچ صحنه‌ای حریف نمی‌شوند. ما رعایت ادب اسلامی، رعایت حرمت برادری در امت اسلامی را نگه داشتیم؛ ما می‌توانیم عکس‌العمل نشان بدهیم. اگر بنا شد عکس‌العمل نشان بدهیم، عکس‌العمل‌های ما خشن هم خواهد بود، سخت هم خواهد بود».


وی ادامه داد: سخنان قاطعانه رهبر معظم انقلاب در ارتباط با حادثه منا همچون آب بر لانه مورچه (آل‌سعود) ریختن است.


ضرغامی بیان داشت: همین موضع قاطعانه رهبر معظم انقلاب سبب شد که آنان ابدان مطهر شهدا حادثه منا را با عزت به میهن اسلامی برگرداندند و مطرح کردند اگر بخواهید ما چند برابر این ابدان مطهر شهدا شما را بازمی‌گردانیم که خودتان آزمایش DNA به روی آن‌ها انجام دهید.


عضو شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: نهیب رهبر فرزانه انقلاب برای میهن اسلامی و امت اسلام اقتدار آورد که جا دارد همین جا از روشن‌بینی معظم‌له تقدیر و تشکر کنیم.منبع : خبرگزاری فارس