رایزنی برای احیای پست مالی بین‌المللی درایران پس از تحریم‌ها

    •••••  شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۸ کد مطلب : 97419/a   

 

 

 

در نخستین اجلاس مدیران عامل پست کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست، ایران برای راه اندازی سرویس پست مالی بین المللی پس از رفع تحریم‌ها رایزنی کرد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: در دومین روز از این اجلاس که در سالن اجتماعات پست فرانسه برگزار شد موضوع تجارت الکترونیک و دستاورد های آن برای بخش پست،  اقتصاد دیجیتال، خدمات پست مالی و داده های عظیم Big Data مورد بحث و تبادل نظر مدیران عامل پست کشورهای شرکت کننده قرار گرفت.

 

 

براساس این گزارش در حاشیه این اجلاس حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست درادامه دیدارهای خود با مسئولین تراز اول و مدیران عامل پست کشورهای عضو اتحادیه ملاقات و گفتگو کرد.

 

توسعه همکاری های پستی و حمایت از مواضع مشترک دو کشور در کنگره آتی نیز از جمله مهمترین موضوعاتی بود که رییس هیات مدیره در ادامه ملاقات‌های خود با مدیران عامل پست کشورهای استرالیا، سوئیس، اردن، گابن و جیبوتی در میان گذاشت.

 

مهری در ادامه با عبدالله بوستو مدیر عملیات و فناوری اتحادیه پستی جهانی دیدار کرد.

فارس نوشت: بوستو در این دیدار با بیان اینکه متعاقب پیگیری های بعمل آمده و با عنایت به رفع تحریم های اقتصادی و مالی مرتبط با جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه پستی جهانی آمادگی دارد به محض ارائه درخواست از طرف ایران گروهی از مشاوران خود متشکل از کارشناسان مالی و حقوقی اتحادیه را برای راه اندازی سرویس پست مالی بین المللی به جمهوری اسلامی ایران اعزام کند.

 

وی با تاکید بر اهمیت پست مالی در توسعه تجارت الکترونیک قول مساعد داد تمامی تلاش خود برای احیای این سرویس حیاتی برای ایران بعمل آورد.

احیای سرویس خدمات پرداخت پستی بین المللی در این ملاقات مجددا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.