انفجار باتری به گوشی های شیائومی هم رسید

    •••••  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۳ کد مطلب : 98011/a   

به نظر می رسد بحران انفجار گوشی های گلکسی نوت 7 سامسونگ مقدمه ای بر مشکلی بزرگ است که صنعت گوشی های هوشمند امروزه با آن مواجه شده است. علت این مشکل هرچه که هست، باعث انفجار گوشی های هوشمند به هنگام شارژ شدن آنها شده و خسارات مالی و جانی را به بار می آورد.

 

به گزارش تحلیل ایران، با این حال، این تنها سامسونگ نیست که در این زمینه به شهرت رسیده است. امروز خبر رسیده که دو نفر به دلیل انفجار گوشی های ساخت شرکت چینی شیائومی دچار جراحت شده اند.


رسانه های چینی گزارش کرده اند که شیائومی در پی وقوع این حادثه، از یک شرکت متخصص در زمینه بازرسی درخواست کمک کرده تا علت بروز آن مشخص شده و از وقوع حوادث مشابه پیشگیری کند.


طی این حادثه، یک دستگاه گوشی شیائومی Mi Max در حالی که توسط شارژر اورجینال خود در حال شارژ بوده، منفجر شده است.


مورد دیگر، در ارتباط با گوشی شیائومی Mi 4c گزارش شده است. این گوشی در جیب صاحب آن بوده و پس از انفجار، بدن او را زخمی کرده است. صاحب این گوشی گفته دستگاه خود را از وب سایت شیائومی خریداری کرده و به این ترتیب هیچ تردیدی در اصالت آن ندارد.


شیائومی گفته در حال بررسی این دو مورد است و معتقد است که مشکل این دو هیچ ارتباطی با مشکلی که این روزها سامسونگ با آن درگیر است ندارد.


هنوز مشخص نیست که شیائومی پس از به نتیجه رسیدن در این پرونده، آن را با رسانه ها هم در میان می گذارد یا نه. به هر حال، بیش از هر چیز دیگر، انشگت اتهام به سوی باتری های معیوب این گوشی ها نشانه رفته است.

 

منبع:تابناک