شهدای مدافع حرم باعث اقتدار اسلام در جهان هستند

    •••••  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۱ کد مطلب : 98349/a   

نماینده ولی‌‌فقیه در استان قزوین گفت: شهدای مدافع حرم با مبارزه دشمنان در سرزمین بیگانه، اقتدار اسلام را در جهان نشان دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نخستین یادواره کشوری شهدای مدافع حرم که امشب در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: رزمندگانی که در راه خدا جهاد کردند ولی به شهادت نرسیدند، خداوند به آن‌ها اجر و پاداش می‌دهد.


وی بیان کرد: خداوند به شهدا که برای رسیدن به ربوبیت پروردگار پیمان بسته و در مسیر رسیدن به ارزش‌های اسلامی ایستادگی کردند، فرشتگان را بر آن‌ها نازل می‌کند تا بهشت را به شهدا وعده دهد.


نماینده ولی‌‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: هیچ‌گاه ترس در چهره مجاهدان نیست و آن‌ها محزون و ناراحت نباشند، زیرا خداوند به مجاهدان حیات معنوی و طیبه را بشارت می‌دهد.


 عابدینی با بیان اینکه شهدا زنده‌اند و نزد پروردگار روزی می‌خورند، عنوان کرد: طبق آیت قرآن‌کریم، خداوند متعال فرموده، حتی در ذهن خود خطور ندهید که شهدا مرده‌اند بلکه آن‌ها زنده‌اند و نزد پروردگار روزی می‌خورند.


وی ادامه داد:‌ مطلب فوق بیانگر جایگاه و شأن و مقام شهدا است تا بدانیم که شهدا مسیر درست را انتخاب کردند و خداوند نیز پاداش آن‌ها را این‌گونه می‌دهد.


نماینده ولی‌‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه شهدا ادامه‌‌دهنده راه انبیا و اولیای الهی بودند، تشریح کرد:‌ آن‌ها با تبعیت از ولایت‌فقیه، پیروی از ارزش‌های اسلامی و سیره اهل‌ بیت‌(ع) در هشت سال دفاع مقدس حضور یافتند تا با تقدیم جان خود این ارزش‌ها زنده بماند.


عابدینی با اشاره به اینکه شهدای کربلا رفتند تا دین اسلام زنده بماند و مظلومان از چنگال ظالمان رهایی یابند، مطرح کرد: شهدای انقلاب و دفاع مقدس هم از میهن اسلامی دفاع کردند تا مردم ایران را از ظلم و ستم دشمنان اسلام نجات دهند.


وی افزود: امروز هم شهدای مدافع حرم در سوریه، عراق و یمن حضور می‌یابند تا بتوانند کودکان و زنان مظلوم و بی‌دفاع را از چنگال ظالمان و مستکبران جهان نجات داده و گرفتاری‌های‌ آن‌ها را رفع کنند.


نماینده ولی‌‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: شهدای مدافع حرم با مبارزه دشمنان در سرزمین بیگانه اقتدار اسلام را در جهان نشان دادند.


منبع : خبرگزاری فارس