فعالیت ۱۳۰ شبکه رسانه ملی به ۱۴۰ زبان فراملی

    •••••  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۱ کد مطلب : 98656/a   

به گزارش تحلیل ایران، علی دارابی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه اجماع عمومی در انتخاب مدیرکل صدا و سیمای گیلان وجود دارد، اظهار کرد: ظهیری گزینه‌ای خوب و شایسته در گیلان است.

 

وی با قدردانی از تلاش علی طلوعی مدیرکل سابق صدا و سیما در گیلان، افزود: گیلان جزو استان‌هایی است که آرامش و همراهی در آن موج می‌زند و باید قدر این همدلی را بدانیم.

 

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گیلان را مینیاتوری از ایران دانست و ادامه داد: باید به زبان رسانه این ظرفیت را بیان کرد.

 

 تولید سریال 300 قسمتی تاریخ و تمدن گیلان در رسانه ملی

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در تاریخ صدا و سیما سریال 300 قسمتی تاریخ و تمدن گیلان تولید می‌شود، تصریح کرد: سریال مذکور در راستای توانمندی گیلان در ادوار گذشته تاریخ تولید می‌شود.

 

دارابی با بیان اینکه بهترین نویسندگان و کارگردانان کشور گیلانی هستند، اضافه کرد: از وجود این کارگردان‌ها برای تولید مجموعه تلویزیونی گیلان استفاده می‌کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تاریخ ایران، تشییع، فرهنگ و هنر کشور را بنویسم گیلان فصل برجسته‌ای در این زمینه دارد‌.

 

معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: اکنون 130 شبکه صدا و سیمای ایران به 140 زبان فراملی در حال پخش است.

 

استاندار گیلان نیز در مراسم مذکور با قدردانی از عملکرد صدا و سیمای مرکز این استان اظهار کرد: گیلان آینده خوبی در پیش دارد و صدا و سیما در این زمینه همراهی می‌کند.

 

محمدعلی نجفی با بیان اینکه امروز از مدیری متخصص در صدا و سیمای گیلان بهره‌مند شدیم، تصریح کرد: شایسته‌سالاری و چرخش مدیریتی در کشور را باید بپذیریم.

 

وی با اشاره به اینکه استعداد فرهنگی و اجتماعی گیلان در کشور به زیبایی ترسیم نمی‌شود، خاطرنشان کرد: فرهیختگان بزرگ بسیاری در گیلان داریم اما در این بخش غفلت شده است.

 

به گزارش فارس، در مراسم مذکور حسن ظهیری به عنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز گیلان منصوب و از تلاش یک ساله علی طلوعی در این سمت قدردانی شد.

فارس