اروپا برای حل بحران سوریه به روسیه نیاز دارد

    •••••  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۷ کد مطلب : 98767/a   

نیکولا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور ضمن مخالفت با تحریمهای اروپا علیه روسیه، گفت، اروپا برای پایان دادن به جنگ در سوریه به همکاری با روسیه نیاز دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه در مصاحبه‌ای با شبکه 2 تلویزیون این کشور همچنین تصریح کرد، هرگز در تحریمهای غربی ها علیه مسکو شریک نخواهد شد.

 

سارکوزی در جریان این مصاحبه خاطر نشان کرد: اروپا باید با روسیه در خصوص بحران سوریه همکاری کند. وی افزود: من هرگز سیاست تحریم علیه روسیه را اجرا نخواهم کرد. ما به روسیه برای حل بحران سوریه و پایان دادن به رخدادهای غم انگیز در سوریه نیاز داریم. این اشتباه است که شرایط یک جنگ سرد جدید را با روسیه به وجود بیاوریم.

 

رئیس جمهور سابق فرانسه پیشتر نیز خواهان برداشته شدن تحریمهای اروپا علیه روسیه شده بود.

سارکوزی در ادامه گفت: غرب هنگامی که در سال 2014 از دیپلماسی به تحریم در قبال روسیه روی آورد اشتباه بزرگی مرتکب شد.

 

وی افزود: من فکر می کنم که سرنوشت اروپا و روسیه به هم مرتبط است. ما نیاز داریم که با هم همکاری کنیم. ما برای حل و فصل بحران در سوریه نیاز به یک ائتلاف و نیاز به روسیه داریم.

رئیس جمهور سابق فرانسه در عین حال نظرش درباره آینده سیاسی سوریه نیز بیان کرد.

 

سارکوزی مدعی شد، بشار اسد رئیس جمهور سوریه نمی تواند بخشی از آینده این کشور باشد. وی گفت: در ارتباط با بشار اسد اکنون ما به همه برای بازسازی سوریه نیاز داریم و استعفای بشار اسد باید پیش شرط این کار باشد. در آینده جایی برای بشار اسد در سوریه وجود نخواهد داشت.

 

منبع:ایسنا