موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کشتی

a/153518 :کد

اولین لیست سرمربی جدید تیم کشتی آزاد

اولین لیست سرمربی جدید تیم کشتی آزاد

  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ — ۰۹:۵۰
تعداد بازدید : ۱۰۴   
 تحلیل ایران -اولین لیست سرمربی جدید تیم کشتی آزاد

در اولین لیست اعلام شده از سوی سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در وزن ۹۷ کیلوگرم فقط یک کشتی‌گیر به اردو دعوت شده است و نامی از محمدحسین محمدیان دیده نمی‌شود.

به گزارش تحلیل ایران، ظهر روز گذشته فدراسیون کشتی لیست اردونشینان کشتی آزاد را اعلام کرد، لیستی که مبنای آن نفرات معاف شده از مسابقات کشوری و نتایج رقم خورده در این رقابت‌ها بوده است.

 

نفرات اعزامی به تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب که ماه آینده برگزار می‌شود نیز براساس همین نفرات دعوت شده به اردو مشخص خواهند شد.

 

در زیر نقدی خواهیم داشت بر اولین لیست اعلام شده از سوی سرمربی جدید تیم ملی، محسن کاوه که بلافاصله بعد از اتمام لیگ برتر، جای پژمان درستکار را در رأس کادر فنی تیم ملی بزرگسالان گرفت و چرخه 2024 نیز با حضور او و اعضای کمیته فنی منتخبش استارت خورد.

 

2 مربی از کرمانشاه و 2 مربی از مازندران/ دعوت از 2 عضو کادر فنی درستکار و 2 مربی جوانان

احسان امینی و اباذر اسلامی از کادر پژمان درستکار همچنان در کادر سرمربی جدید حضور دارند. سه عضو اضافه شده به این کادر هم رضا افضلی، اکبر بهتری و مهدی تقوی هستند. دو نفر اول (افضلی و بهتری) از اعضای کادر فنی تیم کشتی آزاد جوانان ایران با سرمربیگری محسن کاوه بودند که به کادر بزرگسالان اضافه شده‌اند تا جمع مربیان کرمانشاهی تیم ملی به دو نفر برسد. از مازندران هم اباذر اسلامی و مهدی تقوی هستند و اکبر بهتری مربی تهرانی است که در کادر فنی جدید تیم ملی حضور دارد.

 

البته معمولاً دو تا سه مربی در ابتدای کار عضو قطعی کادر فنی بوده و چند مربی نیز در مقاطع مختلف اضافه و کم می‌شوند. باید دید لیست اول محسن کاوه دربرگیرنده کادر فنی قطعی اوست و یا تغییری در آن ایجاد خواهد شد.

 

یک موضوع دیگر اینکه معمولاً تعداد مربیان دعوت شده به اردوها، بر مبنای نتایج مسابقات کشوری است، مسابقاتی که مازندران، تهران و همدان سه تیم برترش بودند و کرمانشاه در جایگاه دهمی قرار گرفت.

 

همچنین نامی از صادق گودرزی در جمع مربیان دعوت شده به این اردو نیست، پیش از این نیز به نظر می‌رسید با وجودی که او یکی از گزینه‌ها برای اضافه شدن به کادر فنی تیم ملی بود، به دلایلی پرونده حضورش در این مقطع بسته شده است.

 

4 وزنی که هر 2 فینالیستش به اردو دعوت نشدند

احمد جوان و علیرضا سرلک در 57 کیلو، رضا اطری و یاسین رضایی در 61 کیلو، عباس ابراهیم‌زاده و علی خرمدل در 65 کیلو، محمدعلی عموزاد و مجتبی عموزاد در 70 کیلو، حسین ابوذری و عادل پناهیان در 74 کیلو، عبدالله شیخ اعظمی و جمال عبادی در 79 کیلو، هادی وفایی‌پور و علی سوادکوهی در 86 کیلو، امیرحسین فیروزپور و مهدی حاجیلوئیان در 92 کیلو، امیرعلی آذرپیرا و محمدحسین محمدیان در 97 کیلو و امیررضا معصومی و مهدی هاشمی در 125 کیلوگرم فینالیست‌های مسابقات قهرمانی کشور در ساری بودند که در اوزان 70، 79، 86 و 97 کیلوگرم تنها یکی از فینالیست‌ها به اردو دعوت شده است، در حالی که در برخی اوزان نفرات سوم هم به اردو فراخوانده شده بودند.

 

البته پیش از این هم در چرخه عنوان نشده بود که حتماً فینالیست‌ها به اردو دعوت شده و شانس حضور در تورنمنت بین‌المللی را خواهند داشت.

 

عدم دعوت از سوادکوهی نیز به دلیل عدم حضور او در مراسم توزیع مدال‌هاست که منجر به دیسکالیفه شدنش در مسابقات قهرمانی کشور شد و باید دید آیا فدراسیون فرصت دوباره‌ای به او برای حضور در اردوی تیم ملی و شرکت در مسابقات خواهد داد یا خیر.

 

در وزن 97 کیلوگرم یک نفر دعوت شد/ در انتظار تعیین وضعیت کامران قاسم‌پور

تنها کشتی‌گیر دعوت شده به اردوی تیم ملی در وزن 97 کیلوگرم امیرعلی آذرپیراست. در لیست اولیه اعلام شده از سوی فدراسیون نام مبین عظیمی هم در این وزن اعلام شد که بعداً اصلاح و او در 92 کیلوگرم به اردو دعوت شد.

 

براین اساس به نظر می‌رسد نسبت به محمدحسین محمدیان به لحاظ فنی دید مثبتی وجود ندارد و او با شکستی که در فینال مقابل آذرپیرا تجربه کرد، شانسی در چرخه المپیک نخواهد داشت.

 

مجتبی گلیج هم همانطور که پیش‌بینی می‌شد به اردو دعوت نشده است و بعید به نظر می‌رسد به او هم فرصت دوباره‌ای داده شود.

 

حالا می‌بایست وضعیت پزشکی و آمادگی جسمانی کامران قاسم‌پور مورد بررسی قرار گیرد. باید دید او که بعد از مسابقات جهانی 2022 بلگراد، فقط در جام جهانی آمریکا و سپس جام باشگاه‌های جهان روی تشک رفت و بعد از آن در هیچ مسابقه‌ای ظاهر نشده است، در تورنمنت زاگرب کشتی خواهد گرفت یا خیر.

 

رحمان عموزاد در 65 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو، محمد نخودی در 79 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم نیز نفرات معاف شده از مسابقات کشوری بودند که به اردو دعوت شده‌اند. حسن یزدانی به دلیل جراحی کتف به این اردو دعوت نشده است.

 

علی روحی سرپرست تیم جوانان ایران هم به‌عنوان سرپرست تیم ملی بزرگسالان به همکاری‌اش با کشتی ادامه خواهد داد.

 

پایان فرصت امیرمحمد یزدانی در وزن المپیکی و شانس دوباره در وزن غیرالمپیکی

در لیست اعلام شده از سوی کادر فنی تیم ملی، نام امیرمحمد یزدانی در جمع مدعیان اوزان 74 کیلوگرم دیده نمی‌شود و از او برای 70 کیلوگرم به اردو دعوت شده، این در حالی است که او شروع ناامیدکننده‌ و ضعیفی در 74 کیلوگرم نداشت، اما به نظر می‌رسد باتوجه به اینکه در این وزن سهمیه المپیک نگرفته‌ایم و فرصت هم کم است، او در وزن المپیکی به اردو دعوت نشده است و می‌تواند به کار خود در وزن سابقش در چرخه ادامه دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :