موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/153651 :کد

واکنش حماس به قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

واکنش حماس به قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

  شنبه ۰۲ دی ۱۴۰۲ — ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۹۸   
 تحلیل ایران -واکنش حماس به قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره غزه را «گامی ناکافی» برای پایان دادن به درگیری‌ها توصیف کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره غزه را «گامی ناکافی» برای پایان دادن به درگیری‌ها و رسیدگی به بحران انسانی در غزه توصیف کرد. 

 

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد شورای امنیت وظیفه دارد نسبت به «ورود مقایر کافی کمک‌های انسانی به تمامی نواحی نوار غزه به ویژه در مناطق شمالی اطمینان حاصل کند.»

 

گروه حماس علاوه بر این گفته که قطعنامه شورای امنیت بایستی خواستار توقف فوری عملیات نظامی اسرائیل در غزه می‌شد. 

 

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در بخش دیگری از این بیانیه از آمریکا بابت «تلاش برای تهی کردن این قطعنامه از معنا» انتقاد کرد. 

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که بدون درخواست آتش‌بس خواستار افزایش کمک‌رسانی به غزه است. این قطعنامه با ۱۳ رأی مثبت و رأی ممتنع آمریکا و روسیه به تصویب رسید. 

 

شبکه سی‌جی‌تی‌ان چین لحظاتی قبل از تصویب این قطعنامه گزارش داد آمریکا درخواست روسیه برای گنجانده شدن بندی برای «توقف فوری و پایدار خصومت‌ها» در متن قطعنامه شورای امنیت را وتو کرده است. 

 

روسیه اقدام آمریکا را در راستای تلاش این کشور برای تضمین کشتار مردم فلسطین توسط اسرائیل توصیف کرد. واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: «واشنگتن در حال انجام بازی نابکارانه‌ای برای گنجاندن مجوز کشتار غیرنظامی‌های فلسطینی توسط اسرائیل است.»

 

تصویب قطعنامه جدید در حالی صورت گرفت که طی روزهای گذشته رأی‌گیری بر سر آن چهار بار به تعویق افتاده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :