موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/153763 :کد

در زمان مناسب به رژیم صهیونیستی پاسخ می‌دهیم

در زمان مناسب به رژیم صهیونیستی پاسخ می‌دهیم

  چهارشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۲ — ۰۸:۲۰
تعداد بازدید : ۱۱۰   
 تحلیل ایران -در زمان مناسب به رژیم صهیونیستی پاسخ می‌دهیم

ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد برای پاسخ قاطع در زمان مناسبی که لازم بداند، محفوظ می‌دارد.

به گزارش تحلیل ایران، در پی اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن سردار شهید سیدرضی موسوی از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل امشب (سه‌شنبه) پنجم دی ماه به رئیس شورای امنیت سازمان ملل نامه نوشت.

 

روابط‌ عمومی کل سپاه عصر روز دوشنبه چهارم دی ماه از شهادت سید رضی موسوی از مستشاران نظامی قدیمی سپاه و از همرزمان سپهبد شهید سلیمانی در سوریه در منطقه مسکونی زینبیه دمشق خبر داد.

 

در این نامه آمده است: همزمان با جنایات وحشیانه و اقدامات ناصواب بین‌المللی، رژیم اسرائیل فعالانه درگیر اقدامات تروریستی و تجاوزکارانه در مرزهای سوریه می‌شود.

این نامه می‌افزاید: این اقدامات عمدی به طور خاص مستشاران نظامی ایرانی را هدف قرار داده که به درخواست رسمی جمهوری عربی سوریه به صورت قانونی در این کشور برای کمک به مبارزه با تروریسم حضور دارند.

 

این نامه می‌افزاید: ساعت ۴:۲۰ بعد از ظهر روزدوشنبه ۲۵ دسامبر ۲۰۲۳، سیدرضی موسوی مستشار ارشد نظامی که در ماموریت حمایت از ارتش سوریه در عملیات ضد تروریسم در حوالی دمشق بود، بر اثر سه موشک شلیک شده از مواضع رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان اشغالی به طرز فجیعی به شهادت رسید.

 

در نامه مذکور عنوان شده است: این اقدام شنیع و تروریستی دومین حمله به مستشاران ایرانی در این ماه پس از حمله مشابهی توسط رژیم اسرائیل در ۲ دسامبر ۲۰۲۳ است. متاسفانه حمله قبلی منجر به شهادت دو مستشار نظامی ایرانی به نام‌های محمدعلی عطایی‌ شورچه و پناه تقی زاده شد.

ایروانی در این نامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران این اقدامات شنیع و بزدلانه تروریستی رژیم اسرائیل را به صراحت محکوم می‌کند، عنوان کرده است:‌ ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد برای پاسخ قاطع در زمان مناسبی که لازم بداند محفوظ می‌دارد. ایران همچنین بر حق ذاتی جمهوری عربی سوریه، بر اساس قوانین بین‌المللی، برای اتخاذ تمامی اقدامات لازم در پاسخ به حملات تروریستی و اقدامات تجاوزکارانه رژیم اسرائیل علیه حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی تاکید می‌کند.

 

در این نامه آمده است: انکارناپذیر است که رژیم اسرائیل مسؤولیت به شهادت رساندن مستشاران بیگناه نظامی ایران و همچنین جنایات علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی در جمهوری عربی سوریه را بر عهده دارد.ایران بدون شک این رژیم را مسؤول چنین جنایات شنیعی می‌داند.

ایروانی در این نامه اعلام کرده است: جمهوری اسلامی ایران از شورای امنیت می‌خواهد به تعهدات منشوری خود در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی عمل کند و فعالیت‌های بدخواهانه رژیم اسرائیل و اقدامات تجاوزکارانه و تروریستی این رژیم در منطقه را که تهدید جدی برای صلح و امنیت جهانی است به شدت محکوم کند.

 

به گفته وی این رژیم باید مجبور شود از قوانین بین‌المللی تبعیت کرده و از فعالیت‌های بی ثبات کننده خود در منطقه دست بردارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :