موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کشتی آزاد

a/153765 :کد

لشگری:

باید راه و روش شکست روس ها را به سبک کشتی گیران اضافه کنیم

  چهارشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۲ — ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۱۱۲   
 تحلیل ایران -باید راه و روش شکست روس ها را به سبک کشتی گیران اضافه کنیم

درباره پایان مسابقات قهرمانی کشور و حضور کشتی‌گیران در اردوی تیم ملی، عنوان کرد: این مسابقات تمام شد البته من جزو کادر نبودم اما از بیرون نگاه می‌کردم.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فارس، درباره پایان مسابقات قهرمانی کشور و حضور کشتی‌گیران در اردوی تیم ملی، عنوان کرد: این مسابقات تمام شد البته من جزو کادر نبودم اما از بیرون نگاه می‌کردم. مسابقات نه در سطح خیلی بالا نه خیلی پایین -از نظر سطح کلاس کشتی می‌گویم - برگزار شد.

کار سختی از نظر فنی داریم

مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان ادامه داد: اردوی اول در حال برگزاری است من هم در کنار کشتی‌گیران هستم تا آشنا شویم البته آشنا بودیم اما الان می‌خواهیم بیشتر کنار هم باشیم. الان نمی‌توانم نظری بدهم اما می‌دانم که کار سختی از نظر فنی و آمادگی جسمی داریم و باید زیاد کار کنیم. نقاط ضعفی است که باید با برنامه‌ریزی برطرف شود. زمان بگذرد راحت‌تر می‌توانم صحبت کنم اما فعلاً وضعیت خوب است. از نظر تغذیه، خوابگاه و اسکان شرایط ایده آل است.

محک کشتی‌گیران در کرواسی

دارنده مدال برنز المپیک لندن و جهان در خصوص اینکه به مسابقات کرواسی کدام ورزشکاران اعزام می‌شوند؟ گفت: در بیشتر اوزان دو کشتی‌گیر اعزام می‌شوند و قهرمانان مسابقات کشوری هم در تورنمنت کرواسی شرکت خواهند کرد. این تورنمنت هم جزو چرخه است و هم اینکه کشتی‌گیران در آن محک خواهند خورد.

کار سخت برای کسب سهمیه در سبک وزن

لشگری در پاسخ به این سوال که شرایط تیم را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک چطور ارزیابی می‌کند، خاطرنشان کرد: کار سختی در پیش داریم به خصوص در سبک وزن بنابراین باید با یک برنامه و استراتژی خاص عمل کنیم. در ۵۷ کیلوگرم کارمان سخت است.

شفاف بگویم در کار فنی باید کار زیادی انجام شود

مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان همچنین در مورد حضور روس‌ها در المپیک و اینکه کشتی‌گیران کشورمان در لیگ‌ و در سرشاخ با روس‌ها نتیجه را واگذار کردند، تصریح کرد: شفاف بگویم در کار فنی بچه‌ها باید تلاش زیادی کنند، ما هم باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و راه و روش شکست روس‌ها را به سبک کشتی ورزشکاران اضافه کنیم. نه اینکه آنها نمی‌دانند اما با توجه به اینکه به روس و آمریکا هم جهانی و هم لیگ باختیم باید روی کار فنی وقت بیشتری بگذاریم.

همه کشتی دست زیر کتف نیست

لشگری افزود: فعلاً نمی‌توان برنامه بلند مدت ترسیم کرد چون باید بدن کشتی‌گیران آماده باشد تا آنها بتوانند در تورنمنت کرواسی شرکت کنند. بعد از آن با کادر فنی روی برنامه‌هایی که صحبت کردیم، می‌توانیم کار کنیم. بچه‌های ما "دست زیر کتف" زیاد کار می‌کنند اما همه کشتی این نیست، باید کشتی ایرانی را به نمایش بگذاریم چیزی که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم روی آن تاکید کرده است.

باید تغییرات اساسی روی تمرینات داشته باشیم

این قهرمان کشورمان با بیان اینکه متاسفانه چنین فضایی تیم ملی را فرا گرفته، یادآور شد: امیدوارم بتوانیم تغییرات اساسی روی تمرینات بچه‌ها داشته باشیم. نوع تمرین بچه‌ها روی این قضیه تاثیرگذار بوده است. این را هم بگویم سطح کشتی دنیا متفاوت شده و فقط در ایران اینگونه نیست اما ماهیت کشتی ایران این نیست که فقط دست زیر کتف کار کنیم. شاید این موضوع برای حسن یزدانی تاثیرگذار باشد روی کشتی‌گیر دیگر خیر.

وی با بیان مثالی در همین رابطه گفت: مثلا عباس جدیدی با زیر کتف بهترین نتیجه می‌گرفت، دبیر زیرگیری بهتری داشت و نتیجه می‌گرفت بنابراین ما باید قابلیت برد را تشخیص داده و مدام به کشتی‌گیر اضافه کنیم. باید کسانی باشند که این تاثیر را روی بچه‌ها بگذارند. 

به اضافه کردن سبک اعتقاد دارم 

این آزادکار سابق کشورمان با بیان اینکه من به تغییر سبک اعتقاد ندارم، اظهارداشت: من به اضافه کردن سبک اعتقاد دارم نه اینکه چند ماه مانده به المپیک سبک بچه‌ها را تغییر دهیم. باید با برنامه بالاسر بچه‌ها بوده و شبیه سازی روی تشک را داشته باشیم تا با فهمیدن حرف کشتی‌گیر، کوچ و باور مربی بتوانیم نتیجه بگیریم. کامران قاسم‌پور چیزی که به او گفته شد در ۲۰ ثانیه آخر آنچه را که باید به دست آورد، اینها زمان بر است و باید در ضربان بالا همین را نگه داریم. اگر نتوانیم این تغییر را ایجاد کنیم همین مسیر ادامه پیدا می‌کند. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :