موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154158 :کد

انصارلله میگوید

آمریکا و انگلیس دیگر نباید از باب‌المندب عبور کنند

  ﺳﻪشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ — ۲۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۰۴   
 تحلیل ایران -آمریکا و انگلیس دیگر نباید از باب‌المندب عبور کنند

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله پس از حمله ساعات پیش یمن به یک کشتی آمریکا، هشدار داد که نیروهای آمریکایی و انگلیسی دیگر نمی‌توانند از باب‌المندب عبور کنند.

به گزارش تحلیل ایران، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله تأکید کرد که نیروهای مسلح یمن درحال توسعه توانایی‌های موشکی خود هستند و به‌زودی غافلگیری‌هایی رخ خواهد داد.

 

البخیتی با اشاره به اینکه نیروهای آمریکایی و انگلیسی دیگر نمی‌توانند از باب‌المندب عبور کنند، گفت: ما وارد مرحلۀ جدیدی شده‌ایم و محور مقاومت، زمام امور را در منطقه به دست گرفته است. آمریکا هم از حمله به یمن پشیمان خواهد شد و بازنده خواهد بود.

 

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز دوشنبه خبر داد که نیروهای این کشور، در جریان یک عملیات نظامی، یک کشتی متعلق به آمریکا را در خلیج عدن هدف قرار داده‌اند.

 

یحیی سریع همچنین گفت: این عملیات با چند موشک دریایی صورت گرفت و به صورت مستقیم و دقیق، به هدف اصابت کرد.

 

البخیتی هم با اشاره به اینکه یمن قادر به مقابله با آمریکاست و قواعد درگیری را تعیین می‌کند، تصریح کرد: در عملیات قبلی نیروهای ما، یک کشتی جنگی آمریکا آسیب دید و آمریکا هم اعتراف کرد که دو نفر از نیروهایش ناپدید شده‌اند.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه هشدار داد: تمامی کشتیهای جنگی آمریکا و انگلیس را که در حمله به کشورمان، مشارکت داشته‌اند، اهداف متخاصمی می‌دانیم که در بانک اهداف نیروهای ما قرار دارند.

 

سریع همچنین تأکید کرد که پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس، یقینا در راه است و هر گونه حمله جدید، بدون پاسخ و مجازات باقی نخواهد ماند.

 

شبکه خبری الجزیره ساعاتی پیش به نقل از یک منبع نظامی یمن گزارش داد که نیروهای انصارالله یک کشتی را در دریای سرخ هدف قرار دادند که عازم فلسطین اشغالی بوده است.

 

این منبع گفت که خدمه کشتی، توجهی به هشدارهای نیروهای یمن نداشتند و به همین دلیل این کشتی هدف قرار گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :