موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154176 :کد

حادثه امنیتی جدید در یمن

حادثه امنیتی جدید برای یک کشتی در نزدیکی یمن

  ﺳﻪشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ — ۲۱:۵۷
تعداد بازدید : ۱۰۰   
 تحلیل ایران -حادثه امنیتی جدید برای یک کشتی در نزدیکی یمن

اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز سه‌شنبه از بروز یک حادثه در فاصله ۱۰۰ مایل دریایی در شمال غربی «الصلیف» در یمن خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز سه‌شنبه از بروز یک حادثه در فاصله 100 مایل دریایی در شمال غربی «الصلیف» در یمن خبر داد.

 

الجزیره  مدعی شد انصار الله یمن یک کشتی جدید را امروز در دریای سرخ هدف قرار داده است. گزارش‌ها حاکی است کشتی هدف قرار گرفته با پرچم مالت تردد می‌کرده است. بنا به گفته منابع، کشتی هدف قرار گرفته در دریای سرخ با پرچم مالت در حال تردد بوده است.

 

هنوز به جزئیات بیشتری از این حادثه اشاره نشده است اما یک عضو ارشد انصارالله روز گذشته با تأکید بر اینکه اهداف آمریکا و انگلیس از تجاوز به یمن هرگز محقق نمی‌شود، گفت: تا زمان توقف تجاوزات علیه غزه عملیات‌های ما در دریای سرخ ادامه دارد و آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها درهای جهنم را به‌روی خود باز کردند و پشیمان می‌شوند.

 

علی القحوم اظهار داشت، تجاوزات آمریکا و انگلیس ضد یمن مؤثر نبوده و نتوانسته است اهداف آنها را محقق کند و بعد از این هم مؤثر نخواهد بود. آمریکا و انگلیس در تجاوزات خود به یمن، به مواضعی حمله کردند که قبلاً مورد هدف قرار گرفته شده بود و این مسئله جدیدی نیست.

 

وی افزود: آمریکا و انگلیس علناً به یمن اعلان جنگ کرده‌اند و بنابراین باید منتظر دریافت ضربات و پاسخ یمنی‌ها باشند. نبرد ما با دشمن ادامه دارد و آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به‌خاطر تجاوزات خود ضد یمن بهای سنگینی را پرداخت خواهند کرد. ما اکنون در حال انجام نبرد فتح و پیروزی موعود و جهاد مقدس علیه متجاوزان هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :