موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد ایران

a/154560 :کد

افزایش حقوق کارگران

گام اول برای افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی حداقل حقوق کارگران برداشته شد

  پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۸:۵۳
تعداد بازدید : ۸۳   
 تحلیل ایران -گام اول برای افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی حداقل حقوق کارگران برداشته شد

با توجه به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق که منجر به افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی حقوق حداقل بگیران دولتی خواهد شد، به نظر میرسد زمینه برای افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم فراهم شده است.

به گزارش تحلیل ایران ، به تازگی حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1403 ضمن تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون اعلام کرده: مجلس و دولت توافق کردند، حقوق سال آیندۀ کارمندانی که زیر 20 میلیون تومان دریافت می‌کنند افزایش 30 تا 40 درصدی داشته باشد.

 

این میزان افزایش درحالی رقم خورده که در لایحه اولیه دولت پیشنهاد شده بود که برای سال 1403 حقوق کارکنان دولتی به طور متوسط حدود 18 درصد افزایش یابد.

 

مدتی بعد در کمیسیون تلفیق بودجه افزایش متوسط 20 درصدی حقوق کارمندان تصویب شد.

 

اما در آخرین تغییرات و مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1403، برای کارکنانی که در سال جاری بین 8 الی 20 میلیون تومان دریافتی دارند؛ عملا افزایش 30 الی 40 درصدی حقوق حداقل بگیران در جامعه کارمندی در دستگاه های اجرایی دولتی در دستور کار قرار گرفته است. 

 

بخشی از این میزان افزایش حقوق برای حداقل بگیران دولتی، از طریق افزایش امتیاز حق شغل کارمندان به 3000 امتیاز ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش تسنیم، با توجه به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق که منجر به افزایش 30 الی 40 درصدی حقوق حداقل بگیران دولتی خواهد شد، به نظر میرسد زمینه برای افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم فراهم شده است. در سالهای اخیر به صورت یک رویه و استاندارد نانوشته معمولا میزان افزایش حقوق کارگران با میزان افزایش حقوق کارمندان دولتی متناسب بوده است.

 

لازم به ذکر است، مذاکرات نهایی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد در سال 1403 در اسفند ماه نهایی خواهد شد.

                               

حقوق     دستمزد     حقوق کارگران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :