موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/154613 :کد

شروط باکو برای بازگشایی سفارتخانه

شروط باکو برای بازگشایی سفارتخانه در تهران

  شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۹۰   
 تحلیل ایران -شروط باکو برای بازگشایی سفارتخانه در تهران

در سالگرد حادثه حمله یک فرد مسلح با انگیزه شخصی به سفارتخانه جمهوری‌ آذربایجان، وزیر خارجه این کشور دو شرط برای بازگشایی سفارتخانه‌ باکو در تهران مطرح کرد.

به گزارش تحلیل ایران، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان جیحون بایراموف که ماه گذشته در خصوص بازگشایی سفارتخانه کشورش در ایران ابراز امیدواری کرده بود، امروز (شنبه) دو شرط برای ازسرگیری فعالیت سفارتخانه‌اشان در تهران مطرح کرد.

 

وبگاه «آذرنیوز» گزارش کرد، بایراموف در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه حمله سال گذشته یک فرد مسلح به سفارتخانه باکو در تهران گفت: «چنین رفتارهایی در روابط بین‌الملل غیرقابل قبول است».

 

وی سپس در خصوص احتمال بازگشایی سفارتخانه جمهوری آذربایجان در ایران ادامه داد: « اول، در خصوص این حمله تروریستی انجام شده تصمیمی گرفته شود. دومین شرط این است که باید تضمین امنیت کامل سفارتخانه باید داده شود وما کاملاً‌ باید از این قضیه اطمینان حاصل کنیم».

 

این اولین باری نیست که وزیر خارجه جمهوری‌ آذربایجان چنین اظهاراتی را مطرح می‌کند، وی پیش از این ماه گذشته نیز گفته بود: «طرف آذربایجانی انتظار دارد عامل این جنایت با اشد مجازات تنبیه شود. همزمان، امنیت سفارت ما در ایران نیز بایستی به طور کامل تضمین شود.»

تحقیقات در خصوص پرونده حمله به سفارتخانه جمهوری آذربایجان در هفتم بهمن ماه سال گذشته نشان می‌دهد که این فرد با انگیزه شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :