موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154639 :کد

حمله به کشتی تجاری نزدیک سومالی

حمله به کشتی تجاری نزدیک سومالی

  شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ — ۲۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۰۴   
 تحلیل ایران -حمله به کشتی تجاری نزدیک سومالی

منابع خبری بعد از ظهر شنبه از حمله به کشتی تجاری نزدیک سومالی خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران، منابع خبری بعد از ظهر شنبه به وقت تهران از حمله به یک کشتی تجاری در آب‌های نزدیک سومالی واقع در شمال آفریقا خبر دادند.

 

به گزارش منابع خبری سازمان تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که گزارشی از برخورد یک پهپاد کوچک با یک کشتی تجاری در شرق «راس حافون» در سومالی دریافت کرده است.

 

این سازمان اعلام کرده که در حال تحقیقات در این زمینه است. یگان تجارت دریایی انگلیس اعلام کرده که به کشتی‌های تجاری توصیه شده که با احتیاط از این منطقه عبور کنند و هرگونه  فعالیت مشکوک را اطلاع دهند.

 

هنوز نوع این حمله و اینکه توسط پهپاد یا موشک  صورت گرفته گزارش نشده است.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه جمعه از حمله موشکی به یک نفتکش متعلق به انگلیس در خلیج عدن خبر داد.

 

سریع  با اشاره به اینکه موشکها به هدف اصابت کرد و باعث آتش‌سوزی در آن شد، گفت: «عملیات ما علیه کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهای عازم بنادر فلسطین تا توقف حملات [اسرائیل] و وارد شدن غذا به غزه ادامه خواهد داشت.»

 

وی همچنین تأکید کرد که یمن، تمامی تدابیر نظامی لازم را در راستای حق دفاع از خود، اتخاذ خواهد کرد تا همبستگی عملی خود را با ملت فلسطین نشان دهد.

به گفته این نهاد انگلیسی، یک انفجار هم در ۰.۵ مایلی این کشتی رخ داده و یک انفجار هم در دریا صورت گرفته است.

 

شرکت امنیت دریایی «امبری» که متعلق به انگلیس است، این خبر را تأیید  و اعلام کرد که انفجار در نزدیکی تنگه باب المندب رخ داده است. در این حمله، دو موشک به سمت یک کشتی شلیک شده است که گفته می‌شود متعلق به هند است.

یحیی سریع بامداد پنجشنبه نیز طی بیانیه‌ای گفت که ارتش این کشور با تعدادی ناوشکن و ناو جنگی آمریکا در خلیج عدن و تنگه باب‌المندب درگیر شدند.

سریع در این بیانیه توضیح داد که تعدادی از موشک‌های بالستیک مستقیماً به کشتی جنگی آمریکا برخورد کرده و دو کشتی تجاری آمریکایی نیز از مهلکه گریختند.

ارتش یمن ضمن اشاره به اینکه این درگیری ۲ ساعت طول کشید، گفت که تا پایان تجاوز به غزه و رفع محاصره این منطقه، مانع حرکت کشتی‌های صهیونیستی به بنادر فلسطین اشغالی می‌شوند.

 وزارت خارجه چین  در خصوص  وضعیت دریای سرخ  اعلام کرده است که تنش در این منطقه باید کاهش یابد.

«وانگ ونبین» سخنگوی این وزارتخانه اظهار داشت:«ما به شدت نگران تشدید سریع تنش‌ها در دریای سرخ هستیم. دریای سرخ مسیر تجارت بین‌المللی مهم برای کالا و انرژی است.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :