موضوعات ‌مرتبط: ورزشی المپیک

a/154779 :کد

دبیرکل کمیته ملی المپیک:

قهرمانان المپیک ۱۰ میلیارد تومان پاداش می‌گیرند

  ﺳﻪشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۱۲۷   
 تحلیل ایران -قهرمانان المپیک ۱۰ میلیارد تومان پاداش می‌گیرند

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: قهرمانان المپیک پاریس ۱۰ میلیارد تومان پاداش پای سکو دریافت خواهند کرد.

به گزارش تحلیل ایران، سی‌ودومین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز‌ (سه‌شنبه، ۱۰ بهمن) در محل کمیته برگزار. در پایان این نشست، مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک در خصوص مصوبات هیات اجرایی و همچنین جلساتی که تاکنون با مسوولان و کادر فنی فدراسیون‌های المپیکی داشته‌اند توضیحاتی ارائه کرد.

 

وی در ابتدا اظهار داشت: با 5 فدراسیون المپیکی بعد از جلسه هیأت اجرایی قرار داشتیم و برنامه برخی فدراسیون‌ها دچار تداخل شد و به همین دلیل کمی با تاخیر خدمت شما رسیده‌ایم.

 

مناف هاشمی خاطرنشان کرد: سی‌ودومین جلسه هیأت اجرایی به 3 دستور کار برگزار شد. دستور کار اول درمورد پاداش پای سکوی ورزشکاران و المپیکی‌های عزیز در پاریس بود. دستور دوم درمورد گزارش کمیسیون صلح و ورزش بود و چند موضوع خارج از دستور که شامل کمک‌هایی بود که باید برای برخی فدراسیون‌ها صورت می‌گرفت.

 

دبیر کل کمیته ملی المپیک عنوان کرد: پاداش پای سکو برای قهرمانان در المپیک پاریس 10 میلیارد تومان درنظر گرفته‌ایم که مصوب هم شد. برای ورزشکارانی که مدال نقره کسی کنند 4 میلیارد تومان و برای مدال برنز هم 2 میلیارد تومان مصوب شد.

 

وی گفت: این اتفاق بزرگی است که در کمیته ملی المپیک تصویب شد. ورزشکاران هم منتظر این تصمیم بودند. شاید نسبت به گذشته تفاوت‌های زیادی داشته باشد. با توجه به شرایطی که ورزشکاران دارند و نیاز به حمایت از آنها از زمان کسب سهمیه حمایت خوبی از قهرمانان خواهد شد. بسته حمایتی و پاداش کسب سهمیه و حقوق و پرداختی برای حمایت از ورزشکاران در بحث اعزام و تغذیه و پزشکی هم درنظر گرفته می‌شود. برای مربیان و سرمربیان و کادر فدراسیون‌ها هم بالاترین مدال رنکینگ را مدنظر قرار خواهند داد؛ البته با یک تفاوت. اگر ورزشکاری در یک رشته مدال نقره بگیرد 4 میلیارد تومان پاداش می‌گیرد و 4 میلیارد دیگر هم در اختیار رئیس فدراسیون قرار می‌گیرد که 50 درصد آن را باید به سرمربی پرداخت کند که انگیزه او بیشتر شود و 50درصد دیگر را هم رئیس فدراسیون می‌تواند به کل کادر فدراسیون پرداخت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :