موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/154801 :کد

روبه رویی ایران و حامی های فلسطین با اسرائیل

رویارویی ایران و حامیان فلسطین با رژیم صهیونیستی

  ﺳﻪشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ — ۲۰:۵۷
تعداد بازدید : ۹۱   
 تحلیل ایران -رویارویی ایران و حامیان فلسطین با رژیم صهیونیستی

سومین نشست کنفرانس خلع سلاح در سال ۲۰۲۴ صحنه رویارویی حامیان فلسطین با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش تحلیل ایران ،مهدی علی‌آبادی معاون نمایندگی ایران در ژنو در نشست سوم کنفرانس خلع سلاح در سال ۲۰۲۴ که روز سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد، اظهار داشت: جامعه بین‌المللی باید کشورهایی را که در جنایات رژیم اسرائیل نقش داشته و سلاح‌های مرگبار در اختیار آن قرار می‌دهند و آن را به ارتکاب به جنایات بیشتر تشویق می کند، وادار به پاسخگویی کند.

 

وی گفت: رژیم صهیونیستی با هدف منحرف کردن توجهات از جرائم و جنایات ارتکابی خود علیه مردم فلسطین، به تحریف واقعیت ها و اتهام‌زنی به سایرین روی آورده است.

 

معاون نمایندگی ایران در ژنو افزود: رژیم اسرائیل بدون عضویت در هیچ یک از معاهدات خلع سلاحی ناظر بر تسلیحات کشتار جمعی، به طور وقیحانه‌ای به تهدیدات و لفاظی‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد. به طوری که نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در سپتامبر سال گذشته بر خلاف اصول و قواعد حقوق بین‌الملل، ایران را به حمله هسته ای تهدید کرد.

 

علی‌آبادی در پاسخ به ادعاهای بی اساس نماینده رژیم صهیونیستی خاطرنشان ساخت بیش از هفت دهه است که رژیم اسرائیل با سیاست‌ها و عملکرد خود، حقوق اساسی و منزلت مردم فلسطین را پایمال می‌کند. نقض فاحش حقوق بین الملل بشردوستانه، به ویژه جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت، نسل کشی، پاکسازی قومی و آوارگی اجباری در غزه نشانگر خوی وحشیانه این رژیم است.

نماینده جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت و نقض فاحش حقوق بشردوستانه نباید به امری عادی تبدیل شود، خطاب به نمایندگان کشورهای حاضر در این نشست گفت: جامعه بین‌المللی باید کشورهایی که در جنایات رژیم اسرائیل نقش داشته و سلاح‌های مرگبار در اختیار آن قرار می‌دهند و آن را به ارتکاب به جنایات بیشتر تشویق می کنند را وادار به پاسخگویی کند.

 

وی با اشاره به ناکامی جامعه بین‌المللی در وادار کردن رژیم اسرائیل به رعایت قواعد بین‌المللی و پایان دادن به اشغال و رفتار سبعانه‌ علیه مردم فلسطین افزود: ادامه این ناکامی‌ها، چراغ سبزی برای این رژیم برای تداوم ارتکاب به جنایات علیه مردم غزه خواهد بود.

 

علی آبادی مجددا در پاسخ به ادعاهای بعدی رژیم اشغالگر قدس مبنی بر حمایت ایران از گروه های جهادی در منطقه گفت: ریشه بحران در منطقه اشغالگری، و رفتار غیر انسانی در هفت دهه گذشته توسط رژیم اسرائیل است. گروه های جهادی در این منطقه از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی گیرند، با این وجود ایران نمی تواند مانع از بروز خشم و انزجار مردم منطقه در برابر ظلم و اشغال باشد.

 

این نشست با طرح سخنان نمایندگان ایران، ترکیه، کوبا، مصر، تونس، الجزایر علیه جنایات بی وقفه رژیم صهیونیستی در غزه به صحنه رویارویی کشورهای مختلف با آن رژیم تبدیل شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :