موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/154835 :کد

یمن:

ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

  چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ — ۱۶:۴۲
تعداد بازدید : ۹۰   
 تحلیل ایران -ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع امروز چهارشنبه ۳۱ ژانویه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی هدف حملات موشکی صنعاء قرار گرفت.

به گزارش تحلیل ایران یی یواس‌اس گریولی را در دریای سرخ با موشک هدف قرار دادیم»، این بخشی از بیانیه امروز سخنگوی نیروهای مسلح یمن است. 

 

یحیی سریع در ادامه بیانیه‌اش تصریح کرد که ناوهای جنگی آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ و دریای عرب که در تجاوز علیه کشور ما مشارکت دارند، بانک اهداف ما هستند.

 

 

ارتش یمن به دنبال تشدید حملات رژیم اسرائیل به غزه، حمایت کامل خود را از مردم فلسطین اعلام و تاکید کرده است تا زمان تداوم حملات به غزه به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نخواهد داد.

 

 

در پی تشدید عملیات‌های نیروی دریایی یمن در دریای سرخ، آمریکا با تشکیل ائتلافی تاکنون چندین بار مناطقی را در غرب و شمال غرب یمن مورد حمله قرار داده است. حمله هوایی مجدد آمریکا و انگلیس به منطقه‌ای در استان الحدیده آخرین تجاوز این ائتلاف به غرب یمن بود که با توقیف یک کشتی انگلیسی در دریای عدن پاسخ داده شد.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تاکید بر حق مشروع صنعاء در هدف قراردادن کشتی‌های جنگی انگلیسی و آمریکایی برای دفاع از خود، خاطرنشان کرد «موضع حمایتی ما از فلسطین ادامه خواهد داشت».

 

این مقام یمنی در پایان بیانیه امروزش تصریح کرد که نیروهای ما به جلوگیری از حرکت کشتی‌های اسرائیلی و یا کشتی‌های به مقصد فلسطین اشغالی تا توقف کامل جنایات علیه غزه و رفع محاصره ادامه می‌دهند

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :