موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156023 :کد

ارمنستان برای توسعه روابط با ایران

ارمنستان برای توسعه روابط با ایران اهمیت ویژه‌ای قائل است

  یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ — ۰۶:۱۰
تعداد بازدید : ۸۱   
 تحلیل ایران -ارمنستان برای توسعه روابط با ایران اهمیت ویژه‌ای قائل است

معاون وزیر خارجه ارمنستان امروز در دیدار با امیرعبداللهیان در تهران گفت که کشورش برای توسعه و گسترش روابط با ایران اهمیت ویژه‌ای قائل است و آن را برای ثبات و امنیت منطقه موثر و مفید می‌داند.

یه گزارش تحلیل ایران؛ «واهان کوستانیان» معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که برای شرکت در دور جدید رایزنی‌های سیاسی معاونان وزرای خارجه به تهران سفر کرده، امروز $شنبه) ۱۹ اسفند ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به سفر اخیرش به ایروان و ملاقات‌ها و مذاکرات خوب خود با نخست وزیر و وزیر امور خارجه ارمنستان، بر اهمیت تداوم تلاش‌های مشترک برای تقویت و ارتقای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف و متنوع سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی تأکید کرد. 

 

رئیس دستگاه دیپلماسی توسعه همه جانبه روابط همسایگی با کشور ارمنستان را به نفع دو کشور و در راستای صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه به دور از مداخله کشورهای بیگانه خواند.

 واهان کوستانیان معاون سیاسی وزیر امور خارجه ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از دیدارش با امیرعبداللهیان و ابلاغ سلام‌های وزیر امور خارجه کشورش به همتای ایرانی، تأکید کرد که ارمنستان برای توسعه و گسترش روابط با ایران اهمیت ویژه‌ای قائل است و آن را برای ثبات و امنیت منطقه موثر و مفید می‌داند.

معاون وزیر خارجه ارمنستان همچنین با ارائه گزارشی از گفت‌وگوهای خود با همتای ایرانی در چارچوب دور جدید رایزنی‌های سیاسی معاونان وزرای امور خارجه دو کشور، نتایج آن را مفید و ثمربخش ارزیابی کرد و از توافق طرفین برای تداوم و تقویت این رایزنی‌ها در سطوح مختلف خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :