موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/156066 :کد

وب‌سایت های مورد علاقه کاربران

وب‌سایت های مورد علاقه کاربران به اپ تبدیل می شود

  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ — ۰۶:۳۰
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -وب‌سایت های مورد علاقه کاربران به اپ تبدیل می شود

نسخه مرورگر Chrome Canary قابلیت جدیدی دارد که به کاربر اجازه می دهد وب سایت های مورد علاقه اش را با یک کلیک به اپلیکیشن روی دسک‌تاپ تبدیل کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از گیزموچاینا، قابلیت Chrome Apps یک میانبر کارآمد اپلیکیشن مانند برای دسترسی به وب سایت های مورد علاقه کاربر بود که در ۲۰۲۳ میلادی حذف شد. اکنون گوگل جایگزینی برای آن ارائه کرده که در حقیقت وب اپلیکیشن ها(PWAs) هستند.

 

PWA ها در حقیقت وب اپلیکیشن هایی هستند که مرز بین وب سایت و اپ ها را از بین می برند و تجربه ای مشابه استفاده از اپ را بدون دانلود از فروشگاه های اپلیکیشن فراهم می کنند. اکنون Chrome Canary وب اپ ها را یک گام فراتر برده و به کاربران اجازه می دهد هر وب سایتی را به شکل اپ روی دسک تاپ نصب کنند.

 

این بدان معناست که فرد می توان از وب سایتی که به طور مرتب بازدید می کند، آن را به یک اپ خاص در دسک تاپش تبدیل کند. بنابراین دیگر نیازی به جستجو در تب های مرورگر نیست و فقط با یک کلیک روی آیکون اپ وب سایت مذکور باز و آماده استفاده می شود.

 

در جدیدترین آپدیت Canary یک گزینه جدید «نصب صفحه به عنوان اپ...» در منو «ذخیره و اشتراک گذاری» (Save and Share) اضافه شده است. کلیک روی این گزینه یک پنجره اپ برای وب سایت باز می کند. PWA های فعلی مانند یوتیوب نیز در منو به عنوان «نصب یوتیوب» ظاهر می شوند.

 

این ویژگی هم اکنون در Chrome Cananry (نسخه اولیه کروم ۱۲۴) ارائه شده است. نسخه ثابت کروم (۱۲۲) روی ابزارهای نوشتن و خواندن با صدای بلند هوش مصنوعی برای اندروید تمرکز کرده است. در نسخه آتی کروم ثابت (۱۲۳) یک پی دی اف خوان برای اندروید به کار می رود که در حقیقت یک مدیا پلیر برای دسک تاپ است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :