موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/156463 :کد

ترکیه:

باروت و مواد منفجره صادراتی به اسرائیل کاربرد نظامی ندارد

  چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ — ۲۱:۴۳
تعداد بازدید : ۸۸   
 تحلیل ایران -باروت و مواد منفجره صادراتی به اسرائیل کاربرد نظامی ندارد

وزارت تجارت ترکیه در واکنش به جنجال اخیر در خصوص صادرات باروت و مواد منفجره در دوران جنگ همه‌جانبه اسرائیل علیه غزه مدعی شد باروت و مواد منفجره صادرشده به اسرائیل طی ماه‌های اخیر، کاربرد نظامی نداشته‌ ا

به گزارش تحلیل ایران، مرکز آمار ترکیه گزارش داد که این کشور در ماه ژانویه و در اوج جنگ اسرائیل علیه غزه، باروت، مواد منفجره، قطعات یدکی سلاح و مواد شیمیایی مختلف به تل آویو صادر کرده و حجم این صادرات حدود 50 میلیون لیره (1.5 میلیون دلار) بوده است.

 

اما وزارت تجارت ترکیه در بیانیه‌ای در واکنش به گزارش مرکز آمار ترکیه اعلام کرد که مواد منفجره و باروتی که به اسرائیل صادر شده برای تولید بازی‌های آتش‌زا و مواد قابل اشتعال بوده است و تسلیحات و قطعات یدکی تسلیحات صادراتی به اسرائیل نیز تجهیزات مورد نیاز برای صید حیوانات بوده است.

 

ادامه روابط گسترده تجاری ترکیه با اسرائیل با وجود جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه غزه، با انتقادهای گسترده داخلی و خارجی از دولت این کشور مواجه بوده است. سیاستمداران و فعالان سیاسی بارها از دولت این کشور خواسته‌اند که روابط با اسرائیل قطع شود.

مقام‌های ترکیه‌ای طی ماه‌های اخیر انتقادهای شدیدی را علیه رژیم صهیونیستی مطرح کرده‌اند و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بارها رژیم اسرائیل را با رژیم هیتلر مقایسه کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :