موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156589 :کد

گوترش در گفت‌وگو با امیرعبداللهیان:

دبیرکل سازمان ملل امروز در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت:هرگ

  چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ — ۰۷:۲۳
تعداد بازدید : ۸۵   
 تحلیل ایران -دبیرکل سازمان ملل امروز در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت:هرگ

دبیرکل سازمان ملل امروز در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت:هرگونه حمله به افراد و اماکن دیپلماتیک را محکوم می‌کنیم.

به گزارش تحلیل ایران؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور ارجه و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) ۱۴ فروردین ماه تلفنی گفت‌وگو کردند.

 

در این گفت‌گوی تلفنی، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز تسلیت در پی حملات رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت تعدادی از مستشاران نظامی ایران، افزود: امروز سازمان ملل نیز در همین رابطه بیانیه‌ای را صادر کرد و ما هرگونه حمله به افراد و اماکن دیپلماتیک را محکوم می‌کنیم.

 

 گوترش همچنین به سه نگرانی سازمان ملل از جمله ضرورت برقراری فوری آتش بس، ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه و ضرورت جلوگیری از گسترش دامنه جنگ تأکید کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از محکومیت و ابراز همدردی دبیرکل سازمان ملل در خصوص حمله روز دوشنبه رژیم صهیونیستی قدردانی کرد و افزود: جنایات اخیر رژیم صهیونیستی که منجر به شهادت ۷ مستشار نظامی رسمی ایران و ۶ شهروند بیگناه سوری و مجروح شدن برخی از آنان شد، نقض صریح کنوانسیون‌های بین‌المللی در مصونیت اشخاص و اماکن دیپلماتیک است.

وی تأکید کرد: انتظار ما این است که این اقدام تروریستی رژیم اسراییل از سوی سازمان ملل به شدت محکوم شود. 

 

امیرعبداللهیان همچنین از دبیرکل سازمان ملل خواستار کمک به برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل در این باره شد.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: متاسفانه رژیم نسل‌کش اسرائیل امروزه جامعه بین‌المللی را به گروگان گرفته و اقدامات این رژیم اشغالگر، صلح و امنیت منطقه و جهان را به خطر انداخته است.

امیرعبداللهیان در پایان از تلاش‌های دبیرکل برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه و به‌خصوص حضور مجدد شخص دبیرکل در مرز رفح قدردانی کرد.

روابط عمومی کل سپاه روز گذشته (دوشنبه) ۱۳ فروردین در اطلاعیه‌ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :