موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156636 :کد

حمایت قاطع چین از ایران در دفاع از حاکمیت ملی

حمایت قاطع چین از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود

  پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۰:۲۹
تعداد بازدید : ۹۸   
 تحلیل ایران -حمایت قاطع چین از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود

معاون وزیر خارجه چین امروز در گفت‌وگوی تلفنی با علی باقری حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل و حقوق بین‌الملل خواند.

به گزارش تحلیل ایران دنگ لی معاون منطقه‌ای وزارت امور خارجه چین عصر امروز (چهارشنبه) ۱۵ فروردین ماه در تماس تلفنی با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه در خصوص حمله اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق گفت‌وگو کرد.

مقام ارشد وزارت خارجه چین با اعلام موضع کشورش در محکومیت این حمله، آن را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین‌الملل خواند. 

 

معاون وزیر خارجه چین همچنین با اشاره به مواضع صریح پکن در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل در روز گذشته، بار دیگر بر حمایت قاطع از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود تأکید کرد.

 

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تمجید از همدردی دولت چین و مواضع صریح آن کشور، بر ضرورت برخورد قاطع و مسؤولانه همه کشورها با این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و پاسخگو کردن این رژیم در نقض قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی تأکید کرد. 

معاون وزیر خارجه ایران در این گفت‌وگو همچنین با ابراز تأسف از استمرار نسل کشی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی یادآور شد که موضع آمریکا و برخی کشورهای غربی در عدم محکومیت اقدامات این رژیم سبب استمرار و افزایش تنش‌ها در منطقه شده است و امروز مسؤولیت تشدید سطح تنش‌ها در منطقه با کشورهایی است که با حمایت خود از این رژیم یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتارهای گستاخانه آن افزوده‌اند.

 

در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :