موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اب و انرژی

a/156646 :کد

وزیر نفت ؛

تمایل آنکارا برای ادامه صادرات گاز بین ایران و ترکیه

  پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۷:۴۷
تعداد بازدید : ۶۲   
 تحلیل ایران -تمایل آنکارا برای ادامه صادرات گاز بین ایران و ترکیه

وزیر نفت ایران و انرژی ترکیه طی مذاکراتی ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه انرژی از تمدید قرارداد صادرات گاز بین دو کشور و افزایش حجم آن خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران ، جواد اوجی صبح امروز (پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه) در دیدار با آلپ ارسلان بیرقدار با بیان اینکه مذاکرات و توافق‌های سازنده‌ای در دیدار اخیر روسای‌جمهوری ایران و ترکیه در آنکارا طی بهمن‌ماه ۱۴۰۲ انجام شد، گفت: خوشبختانه روابط تجاری دو کشور روز به روز در حال توسعه بوده و یکی از نمونه‌های بارز این همکاری‌ها در حوزه انرژی است.

 

اوجی با اشاره به هدف‌گذاری‌های رؤسای جمهوری ایران و ترکیه برای تحقق هدف رسیدن به حجم مبادلات تجاری ۳۰ میلیارد دلاری، تصریح کرد: ما مطمئنیم حوزه انرژی می‌تواند بخش بزرگی از این تجارت دوجانبه را پوشش دهد.

 

وی بر آمادگی ۱۰۰ درصدی ایران برای توسعه روابط در بخش بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت با ترکیه تاکید کرد.

 

بیرقدار ادامه داد: یکی از نمونه‌های بارز روابط تجاری ایران و ترکیه واردات گاز از ایران است که طی ۲۸ سالی که از این قرارداد گازی می‌گذرد، ترکیه بیش از ۱۵۶ میلیارد مترمکعب گاز از ایران وارد کرده است.

 

وی با تاکید بر تمایل ترکیه برای افزایش واردات گاز از ایران و تمدید این قرارداد، اظهار کرد: امروز در این زمینه مدیران شرکت‌های بوتاش ترکیه و ملی گاز ایران نخستین نشست رسمی فنی خود را برای تمدید قرارداد صادرات گاز و افزایش حجم آن خواهند داشت.

                               

ترکیه     صنعت نفت     نفت ایران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :