موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156898 :کد

به آمریکا هشدار داده‌ایم

عملیات وعده صادق با موفقیت انجام شد

  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۸۱   
 تحلیل ایران -عملیات وعده صادق با موفقیت انجام شد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عملیات «وعده صادق» با موفقیت کامل از شب گذشته تا امروز صبح انجام و به همه اهدافش نائل شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، «سرلشکر محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، اظهار کرد: عملیات وعده صادق با اسم رمز «یا رسول الله» با موفقیت کامل از شب گذشته تا امروز صبح به انجام رسید و به همه اهدافش نائل شد.

 

سرلشکر باقری بیان کرد: علت این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمزی بود که برای ما به هیچ وجه قابل تحمل نبود؛ اینکه رژیم صهیونیستی بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهد و مستشاران قانونی کشورمان را که به دعوت دولت سوریه برای مقابله با تروریسم در آن کشور حضور قانونی داشتند، مورد هدف قرار دهد و به شهادت برساند، عبور از خطوط قرمز بود.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در همین ۱۰ روز گذشته همه جهان غیر از دو، سه کشوری که حامی مطلق رژیم صهیونیستی هستند، این اقدام صهیونیست‌ها را محکوم کردند و باید به اقدام آنان پاسخ داده می‌شد. مقام معظم رهبری نیز فرمودند که این تنبیه باید صورت گیرد و با همت سپاه پاسداران و کمک سایر نیروهای مسلح این عملیات انجام شد.

 

وی ادامه داد: عملیات به نحوی طرح ریزی شد که هم مرکز اطلاعاتی بزرگی که اطلاعات لازم را برای این جنایت صهیونیست‌ها در ارتفاعات جبل الشیخ و در مرز سوریه با فلسطین اشغالی تأمین می‌کرد، مورد هدف قرار گیرد و هم پایگاه هوایی نواتیم که هواپیماهای اف ۳۵ که برای مورد هدف قرار دادن کنسولگری ما در دمشق از آنجا بلند شده بودند، مورد هدف قرار گیرد. خداوند را شاکریم که هر دوی این مراکز در حد قابل توجهی مورد انهدام قرار گرفتند و از کار افتادند.

 

سرلشکر باقری تصریح کرد: در این عملیات تعداد قابل توجهی پهپاد، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک با استفاده از تاکتیک‌های کاملاً اندیشیده شده و طراحی مناسب مورد استفاده قرار گرفت که نه گنبد آهنین و نه سپر دفاع موشکی رژیم صهیونیستی نتوانست مقابله قابل توجهی با این امکانات و عملیات داشته باشد و این عملیات به اهدافش نائل شد.‌

 

حمله به کنسولگری ایران با چراغ سبز آمریکا انجام شد

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: آمریکا اعلام می‌کرد از عملیات دمشق اطلاع نداشته است، اما در واقع آن کار با چراغ سبز آمریکا انجام شده بود. همچنین آمریکا اعلام می‌کرد به دنبال توسعه تنش در منطقه نیست، اما اطلاعات ما حاکی از آن است که آمریکا در دفاع از رژیم صهیونیستی با تمام توان در فضای عراق و اردن وارد عمل شد تا عملیات خنثی شود، اما آمریکا هم نتوانست چنین کاری را انجام دهد و به حمدالله عملیات به هدفش رسید.

 

وی افزود: ما این عملیات را منتج به نتیجه کامل می‌بینیم و این عملیات از نظر ما خاتمه یافته است و قصدی مبنی بر ادامه این عملیات وجود ندارد، اما چنانچه رژیم صهیونیستی اقدامی را علیه جمهوری اسلامی ایران چه در خاک مان و چه در مراکز متعلق به ما در کشور سوریه یا جای دیگری انجام دهد، عملیات بعدی ما بسیار بزرگ‌تر از این عملیات انجام خواهد شد.

 

ایران مراکز جمعیتی و اقتصادی را مورد هدف قرار نداد

 

سرلشکر باقری تاکید کرد: توانمندی ما بر این مبنا بود که ده‌ها برابر بزرگ‌تر از این عملیات، عملیات موشکی و پهپادی علیه رژیم صهیونیستی داشته باشیم، اما این کار را انجام ندادیم و سعی کردیم در حدی که این تنبیه اتفاق بیفتد، عملیات انجام شود. در این عملیات مراکز جمعیتی و اقتصادی زده نشد تا ارتش متجاوز صهیونیست‌ها بداند که اقدام تجاوزگرانه آنان بدون پاسخ نمی‌ماند و قطعاً ما آمادگی آن را داریم که از خاک، منافع و فضای مان دفاع کنیم.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح توضیح داد: این عملیات توسط سپاه پاسداران انجام شد اما در هم افزایی با سپاه، به حمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران با واحدهای پدافندی سپاه و ارتش، دفاع از فضای کشور را بر عهده داشتند و همچنان بر عهده دارند، نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل به سر می‌برند و چنانچه نیاز باشد مجدداً وارد عمل خواهند شد. تدابیر لازم برای امنیت فضای کشور و سایر مراکز کشور به عمل آمده و امیدوارم این عملیات موفق طلیعه‌ای برای پیروزی مردم مظلوم فلسطین بر رژیم صهیونیستی باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :