موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156899 :کد

رژیم صهیونیستی در صورت تعدی پاسخ سخت‌ترمیبیند

رژیم صهیونیستی در صورت تعدی پاسخ سخت‌تری دریافت خواهد کرد

  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ — ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۷۹   
 تحلیل ایران -رژیم صهیونیستی در صورت تعدی پاسخ سخت‌تری دریافت خواهد کرد

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر رژیم صهیونیستی به اقدام تنبیهی جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان دهد، قطعاً پاسخ ما سخت‌تر خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر، سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی تلویزیونی در خصوص واکنش سخت جمهوری اسلامی ایران به جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: تصمیم گرفتیم که یک معادله جدید بسازیم که از این پس رژیم صهیونیستی در هر نقطه‌ای به منافع، شخصیت‌ها و شهروندان و دارایی‌ها ما حمله کند، ما از مبدأ جمهوری اسلامی ایران او را مورد تهاجم متقابل قرار خواهیم داد.

 

سرلشکر سلامی ادامه داد: عملیات «وعده صادق» نمونه برجسته و کاملاً واضحی از این معادله جدید است.

 

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: رژیم صهیونیستی از رفتارهای گذشته خود دست بردارد و از این حرکت عبرت بگیرد. اگر این رژیم هرگونه واکنشی نشان بدهد، مطمئناً واکنش ما بر اساس این تجربه جدیدی که به دست آوردیم، قطعاً سخت‌تر خواهد بود.

 

وی با تأکید بر اینکه عملیات «وعده صادق» با موفقیتی بیش از حد انتظار و تصور ما انجام شد، گفت: تا این لحظه اطلاعات ما روی تمام اصابت‌ها کامل نیست، اما آن بخش از اصابت‌هایی که گزارش‌های دقیق، مستند و میدانی درباره آن‌ها داریم، نشان دهنده آن است که این عملیات با موفقیتی بیش از حد انتظار اتفاق افتاده است. مردم ساکن در سرزمین‌های اشغالی، مقامات صهیونیست و ارتش تروریستی و اشغالگر رژیم صهیونیستی و آمریکا بهتر از ما تا این لحظه اثرات کوبنده این ضربات را تشخیص داده و متوجه آن شده‌اند.

 

سرلشکر سلامی افزود: اصابت‌ها خیلی دقیق بود و ما یک عملیات محدود و در حد و اندازه شرارت‌هایی که رژیم صهیونیستی در به شهادت فرماندهان و پاسداران عزیزمان انجام داده بود، اجرا کردیم. این عملیات می‌توانست عملیات گسترده‌ای باشد، اما ما دامنه عملیات را محدود به آن بخش از توانایی‌هایی کردیم که رژیم صهیونیستی برای حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران و شهادت فرماندهان از آن استفاده کرده بود.

 

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: رژیم صهیونیستی دفاع عمیق و چندلایه‌ای را با حمایت آمریکا از فضای هوایی عراق گرفته تا اردن و حتی بخش‌هایی از سوریه و همین‌طور فضای هوایی سرزمین‌های اشغالی ایجاد کرده بود؛ یعنی هواپیماهای متنوعی از جمله اف ۱۵، اف ۱۶، اف ۳۵ که هواپیماهای فوق‌العاده پیشرفته‌ای هستند و هواپیماهای «گلف استریم» و حتی سوخت‌رسان‌ها که در فضای هوایی مداومت پرواز به پرنده‌های جنگی دشمن می‌دادند، همه این‌ها در فضا یک سطح به هم پیوسته و یکپارچه‌، یک دفاع هوایی متراکم و چندلایه را به عهده گرفته بودند.

 

وی ادامه داد: همچنین پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع ضد هوایی و دفاع ضد موشکی در مقابل ما قرار داشت و عبور از این سیستم پیچیده، چندلایه و پیشرفته کار بسیار سختی بود؛ یعنی طراحی عملیاتی که بتواند پرنده‌های بدون سرنشین، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک را از این فضا عبور دهد و آن‌ها را با دقت‌های فوق‌العاده بالا در اهداف نقطه‌ای روی زمین بنشاند.

 

سرلشکر سلامی افزود: توانایی‌های به هم پیوسته آمریکا و رژیم صهیونیستی در عرصه جنگ الکترونیک می‌تواند تأثیرات بسیار تعیین‌کننده‌ای روی ابزارهایی که در میدان نبرد به کار گرفته می‌شوند به جای بگذارد؛ لذا عملیات ما مستلزم این بود که نبوغی در طراحی تاکتیکی این مسئله ایجاد شود؛ یعنی طراحی مبتکرانه، هوشمندانه، نوآورانه و ناشناخته‌ای علیه دشمن و استفاده از ابزارهایی که قادر به خنثی کردن تسلط دشمن در حوزه جنگ الکترونیک باشد و یا بتواند به نحوی وارد عمل شود که تاکتیک‌هایی را که بخشی از سامانه‌های دشمن را ناکارآمد کند.

 

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: ترتیب و توالی این عملیات به شکلی انجام شد که الان قابل گفتن نیست؛ به صورتی که ده‌ها فروند پهپاد، کروز و موشک‌های بالستیک در فواصل زمانی توانستند لایه‌های عمیق دفاع هواییِ به ظاهر اطمینان‌بخش رژیم صهیونیستی را درهم بشکنند، ائتلاف هوایی بین آمریکا، فرانسه و رژیم صهیونیستی را تحت تأثیر قرار دهند و آن را «کم‌کارآمد» کنند و بتوانند اهداف دقیق مورد نظر را در عمق سرزمین‌های اشغالی که توسط رژیم صهیونیستی مورد استفاده قرار می‌گرفت، مورد هدف قرار دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :