موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156918 :کد

وزرای امور خارجه ایران و سوریه:

وزرای امور خارجه ایران و سوریه درخصوص تحولات اخیر گفت‌وگو کردند

  دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ — ۰۶:۰۸
تعداد بازدید : ۷۲   
 تحلیل ایران -وزرای امور خارجه ایران و سوریه درخصوص تحولات اخیر گفت‌وگو کردند

وزرای خارجه ایران و سوریه تحولات منطقه متعاقب پاسخ مشروع کشورمان به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش تحلیل ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و فیصل مقداد وزیر امور خارجه و مهاجرین سوریه بعد از ظهر امروز یکشنبه در یک تماس تلفنی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه متعاقب پاسخ مشروع جمهوری اسلامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد بررسی قرار دادند.

 

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو، توضیحاتی در خصوص تلاش‌ها و اقدامات دیپلماتیک ایران در دو هفته گذشته برای پیگیری حقوقی و بین‌المللی اقدام متخلفانه رژیم صهیونیستی و بی‌عملی شورای امنیت در نتیجه مخالفت آمریکا و دو کشور اروپایی با محکومیت این رژیم ارائه کرد.

 

وزیر امور خارجه کشورمان ابعاد مختلف اقدام بامداد امروز نیروهای مسلح کشورمان در هدف قرار دادن اهداف نظامی رژیم صهیونیستی در چارچوب حق دفاع مشروع را تبیین و آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از تمامیت سرزمینی و منافع کشورمان را مورد تاکید قرار داد.

 

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن محکومیت مجدد حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بر حق مشروع کشورمان برای پاسخ به اقدام شرورانه رژیم صهیونیستی در چارچوب حقوق بین‌الملل تاکید کرد.

 

دو وزیر همچنین آخرین وضعیت تحولات فلسطین و غزه را مورد بررسی قرار داده و بر ضرورت توقف فوری جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و لغو کامل محاصره انسانی و ارسال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به غزه تاکید کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :