موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/156952 :کد

مواضع ایران را در تماس تلفنی به اطلاع بلینکن

مواضع ایران را در تماس تلفنی به اطلاع بلینکن رساندم

  ﺳﻪشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ — ۰۵:۴۷
تعداد بازدید : ۵۵   
 تحلیل ایران -مواضع ایران را در تماس تلفنی به اطلاع بلینکن رساندم

وزیر امور خارجه چین امشب در گفت‌وگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت که در تماس تلفنی با همتای آمریکایی مواضع اصولی طرف ایرانی را به اطلاع وی رسانده و بر برقراری صلح و برقراری آتش بس در غزه تأکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران حسین امیرعبداللهیان و وانگ یی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین امشب (دوشنبه) ۲۷ فروردین در گفت‌وگویی تلفنی، آخرین تحولات منطقه و روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه ایران و چین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

امیرعبداللهیان همتای چینی خود را در جريان تلاش‌های ديپلماتيک و اقدام مشروع نيروهای مسلح ايران در قبال گستاخی رژيم اسرائیل و هدف قرار دادن بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق قرار داد.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه گفت: به روشنی به كاخ سفيد هشدار داده‌ايم در صورت ماجراجویی رژیم صهیونیستی در تکرار تجاوزات تروریستی علیه منافع و امنیت ایران، پاسخ و اقدام بعدی ایران قاطع، فوری و گسترده‌ خواهد بود.

 

وزیر امور خارجه چین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تشریح مواضع کشورش در قبال تحولات منطقه گفت: چین به شدت حمله به سفارت ایران در دمشق را محکوم کرده و آن را مخالف و ناقض اصول و قواعد بین‌المللی می‌داند. 

 

وانگ یی افزود: ما در شورای امنیت هم از مطالبات عادلانه جمهوری جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت کرده‌ایم، هر چند در این مسیر شاهد مانع‌تراشی‌های دولت آمریکا و اعمال استانداردهای دوگانه کشورهای غربی عضو شورای امنیت در محکومیت اقدامات اسرائیل بوده‌ایم.

وزیر امور خارجه چین یادآور شد که در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود مواضع اصولی طرف ایرانی را به اطلاع وی رسانده است و همواره بر برقراری صلح در منطقه و برقراری آتش بس در غزه تاکید کرده است.

وانگ یی در پایان تاکید کرد: چین و جمهوری اسلامی ایران از شرکای راهبردی هستند و آن کشور در تمامی زمینه‌ها برای مواضع و جایگاه ایران اهمیت بالایی قائل است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :