موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کشتی فرنگی

a/158778 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

شرط فرصت دوباره به «گرایی»/چند ملی‌پوش انتظارات را برآورده نکردند

  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ — ۱۶:۱۴
تعداد بازدید : ۵۰   
 تحلیل ایران -شرط فرصت دوباره به «گرایی»/چند ملی‌پوش انتظارات را برآورده نکردند

مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران گفت: محمدعلی گرایی بعد از پایان محرومیتش باید خودش را محک بزند و اگر بتواند در تورنمنت مجارستان طلا بگیرد به او فرصت دوباره می‎‌دهیم.

به گزارش تحلیل ایران ،حسن حسین زاده مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت‌وگو با تحلیل ایران ، درباره آخرین شرایط ملی‌پوشان کشتی فرنگی و حضور در مسابقات رنکینگ دار مجارستان و ارمنستان گفت: خدا را شکر کشتی فرنگی در آرامش کار می‌کند و شرایط خوبی دارد. ما در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب ۹ مدال شدیم، کشتی‌گیران همه عالی کار کردند. بعد از این مسابقات بلافاصله رقابت‌های جام تختی در اهواز برگزار شد که تیم ارمنستان با کشتی‌گیران خوبی حضور پیدا کرده بود. در مسابقات جام تختی کشتی‌گیران را محک زدیم.

 

وی ادامه داد: قرار است نفرات اول را به مسابقات رنکینگ دار مجارستان اعزام کنیم، برخی از کشتی‌گیران را در مسابقات ارمنستان شرکت خواهند کرد. هدف اصلی ما در کشتی فرنگی پشتوانه سازی است. تورنمنت رنکینگ دار مجارستان در سطح بالایی برگزار می‌شود، در دو وزن ۶۰ و ۶۷ کیلوگرم بین مهدی محسن نژاد، امیررضا ده بزرگی، محمدرضا گرایی و سعید اسماعیلی به نوعی انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های المپیک برگزار می‌شود، همچنین پوریا دادمرز، علیرضا مهمدی هم به این مسابقات اعزام می‌شوند. قرار است محمدعلی گرایی هم در وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی بگیرد و خودش را در این مسابقات محک بزند.

 

مربی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که چرا محمدعلی گرایی را بعد از اتمام محرومیت در وزن غیرالمپیکی قرار دادید، گفت: محمدعلی گرایی یکی از کشتی‌گیران خوب ماست و بعد از محرومیتش دوباره به او میدان دادیم. کشتی‌گیران وزن ۷۷ کیلوگرم در چندین مسابقه محک خوردند، هدف ما این بود که او هم در کنار این کشتی‌گیران تمرینات خود را پیگیری کند و سرمایه‌های کشتی را حفظ کنیم.

 

حسین زاده در واکنش به این سوال که باتوجه به اینکه المپیک پیش روست، آیا محمدعلی به تصمیم کادر فنی مبنی بر اینکه در یک وزن غیرالمپیکی کشتی بگیرد اعتراض نکرده است، خاطرنشان کرد: او بسیار کشتی‌گیر قانعی است و به تصمیمات کادر فنی احترام می‌گذارد. او قصد دارد در یک تورنمنت محک بخورد و بعد از آن کادر فنی در موردش تصمیم بگیرد. مسابقات رنکینگ دار مجارستان از سطح بالایی برخوردار است و ما هم تا آن زمان وقت داریم تا شرایط بدنی محمدعلی را ارزیابی کنیم. اگر او بتواند در مسابقات رنکینگ دار مجارستان مدال طلا کسب کند، قطعاً کادر فنی به او فرصت دوباره خواهد داد.

 

مربی کشتی فرنگی عنوان کرد: محمدعلی یک ماه در اردو حضور خواهد داشت و بعد از آن خودش باید تصمیم بگیرد که در وزن ۷۷ یا ۸۲ کیلوگرم کشتی بگیرد. ما الان در اردوی تیم ملی تمرینات سنگینی داریم و در این یک ماه او باید خودش را محک بزند، تصمیم با خود اوست. اگر بتواند در مسابقات مجارستان طلا بگیرد ما دوباره به او میدان خواهیم داد. خدا را شکر شرایط کشتی فرنگی خوب است و همه ملی‌پوشان در اردو تمرینات را پیگیری می‌کنند.

 

حسین زاده در مورد وضعیت محمدرضا گرایی عنوان کرد: رضا گرایی یکی از قهرمانان خوب کشتی فرنگی است که چندین مدال طلا در کارنامه خود دارد و ما نمی‌توانیم او را نادیده بگیریم. البته که کادر فنی سعید اسماعیلی را هم نادیده نگرفت، او در مسابقات مجارستان حضور دارد و به نوعی یک انتخابی برای آن‌هاست. هر دو در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند و پس از بررسی عملکردشان در نهایت کادر فنی تصمیم نهایی را می‌گیرد.

 

وی اظهارداشت: اردوی تیم ملی کشتی فرنگی تا ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت، بعد از آن اردوی ملی‌پوشان المپیکی آغاز خواهد شد. به برخی از کشتی‌گیران هم زیاد میدان دادیم اما متأسفانه انتظارات را برآورده نکردند. برخی از این کشتی‌گیران فعلاً در اردو نیستند؛ آن‌ها هم باید به این موضوع توجه کنند که در چندین مسابقه حضور پیدا کردند اما نتیجه لازم را کسب نکردند. باید به کشتی‌گیر هم شوک وارد شود تا تلاشش را بیشتر کند. ضمن اینکه هدف ما پشتوانه سازی است و نمی‌توانیم به کشتی‌گیران که در چندین مسابقه خوب نتیجه نگرفتند مدام میدان بدهیم. به هر حال کشتی‌گیر هم باید پاسخگوی عملکردشان باشند.

                               

کشتی فرنگی     کشتی     مدال آوران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :