موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/159298 :کد

مخبر در دیدار رئیس جمهور عراق:

راهبرد آیت الله رئیسی در قبال عراق با قوت ادامه خواهد یافت

  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ — ۰۶:۰۴
تعداد بازدید : ۳۹   
 تحلیل ایران -راهبرد آیت الله رئیسی در قبال عراق با قوت ادامه خواهد یافت

سرپرست ریاست جمهوری کشورمان گفت: بدون تردید راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران در قبال دولت و ملت عراق که توسط آیت الله رئیسی پیگیری می‌شد، از این پس نیز با قوت استمرار خواهد یافت.

به گزارش تحلیل ایران، عبدالطیف رشید رئیس جمهور عراق که در صدر هیأتی متشکل از رؤسای جمهور و نخست وزیران سابق عراق، رهبران گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی عراق به منظور عرض تسلیت فقدان رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر امروز شنبه با دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

 

مخبر در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به هیئت عراقی و تشکر صمیمانه از همدلی و همدردی دولت و ملت عراق با دولت و ملت ایران در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش گفت: ملت ایران دو شخصیت بزرگ، دلسوز، پرتلاش و خدمتگزار را در این حادثه از دست داد اما با استعانت از حضرت باری تعالی و تکیه بر چارچوبهای مستحکم نظام جمهوری اسلامی آن را پشت سر خواهیم گذاشت.

 

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه با برشمردن ویژگی‌های شخصیتی، اقدامات و دستاوردهای مهم آیت الله رئیسی در قبال امت اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور شهید ما اقدامات و موفقیت‌های بزرگی را رقم زد اما شاید یکی از برجسته‌ترین اقدامات او ارتقای سطح روابط ایران با کشورهای اسلامی، همسایه و همسو بود که انصافاً در این مسیر بسیار موفق عمل کرد.

 

مخبر در ادامه با اشاره به جایگاه مهم و برجسته دولت و ملت عراق در منظومه سیاسی و دینی جمهوری اسلامی ایران و بویژه آیت الله رئیسی، تصریح کرد: اهمیت این جایگاه در نگاه رئیس جمهور شهید ما به گونه‌ای بود که به طور منظم تحولات عراق را رصد می‌کرد.

 

سرپرست ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به نقش و تأثیر آیت الله رئیسی در تقویت محور مقاومت، برهم زدن معادلات قدرت در جهان با هم افزایی با کشورهای مستقل و شکست هیمنه آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی بویژه در جریان جنایات صهیونیست‌ها در غزه افزود: ابراز تأثر و تأسف عمیق رهبران محور مقاومت از فقدان ایشان به خوبی بیانگر جایگاه این شخصیت بزرگ در حمایت از محور مقاومت بود اما با راهبری داهیانه رهبری معظم انقلاب این راهبرد اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران با قوت ادامه خواهد یافت.

 

مخبر با بیان اینکه این فقدان بزرگ به رغم همه تلخی‌ها موجب ایجاد وفاق ملی در داخل کشور و همگرایی و هم افزایی بیشتر محور مقاومت و کشورهای اسلامی شده است، تصریح کرد: بدون تردید راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران در قبال دولت و ملت عراق که توسط آیت الله رئیسی پیگیری می‌شد، از این پس نیز با قوت استمرار خواهد یافت.

 

عبدالطیف رشید رئیس جمهور عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز تأسف عمیق از شهادت آیت الله رئیسی و همرانش و عرض تسلیت و تعزیت به دولت و ملت ایران از جانب دولت و ملت عراق، از حمایتها و پشتیبانی‌های آیت الله رئیسی از ملت عراق تجلیل کرد و افزود: شهادت ایشان نه تنها برای ملت ایران بلکه برای ملت عراق و کل منطقه مصیبتی بزرگ و جبران ناپذیر است.

 

رئیس جمهور عراق با تاکید بر اینکه دولت و ملت عراق در این حادثه دردناک در کنار دولت و ملت ایران خواهد بود، بر عزم کشورش برای استمرار روابط و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت‌: روابط مستحکم ما با جمهوری اسلامی ایران با قوت ادامه خواهد یافت و تمامی اقدامات لازم برای تقویت سطح این روابط را انجام خواهیم داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :