موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/159530 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

ایران تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه برخی مقامات و نهادهای ایران

  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ — ۲۳:۱۲
تعداد بازدید : ۳۰   
 تحلیل ایران -ایران تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه برخی مقامات و نهادهای ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه امشب ضمن محکوم کردن تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی تصریح کرد

به گزارش تحلیل ایران ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امشب (جمعه) ۱۱ خرداد ماه اقدام اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی را شدیدا محکوم کرد.

اتحادیه اروپا ۶ مقام و سه نهاد، از جمله وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران را در ارتباط با برنامه پهپادی و موشکی ایران تحریم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره افزود: اتحادیه اروپا که طی ماه‌های گذشته در خصوص نحوه مواجهه با فاجعه انسانی در غزه و فلسطین دچار انفعال و بی‌عملی بوده و بر همین اساس مورد انتقاد افکار عمومی اروپا و مردم سراسر دنیا قرار گرفته است، بار دیگر به جای تمرکز بر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و تنبیه و تحریم این رژیم جنایتکار، برخی مقامات و نهادهای ایرانی پیشرو و مؤثر در مقابله با تروریسم و تأمین امنیت پایدار در منطقه را در لیست تحریم های خود قرار داده است.

وی اظهار داشت: جای تأسف است که اتحادیه اروپا با توسل به بهانه‌ها و اتهامات تکراری، پوچ و بی اساس و با چشم‌پوشی از واقعیات میدانی غرب آسیا و در ادامه رویکرد شکست‌ خورده و ناکارآمد خود، بار دیگر به ابزار منسوخ و ناکارآمد تحریم علیه ایران مقتدر متوسل شده و تأمین رضایت رژیم صهیونیستی و آمریکا را بر منافع اتحادیه و ملت‌های اروپا ترجیح داده است.

کنعانی با تاکید بر استمرار سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران بویژه در تأمین صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و انتقاد شدید از رفتاهای دوگانه اتحادیه اروپا، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای پاسخ به این رویکرد مخرب اتحادیه اروپا محفوظ می‌داند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :