موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/159839 :کد

آغاز نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان

آغاز نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان

  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ — ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۳۸   
 تحلیل ایران -آغاز نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان

دومین نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان با حضور نمایندگان ویژه ایران، روسیه، چین و پاکستان در تهران برگزار شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، دومین نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان (نشست نمایندگان ویژه ایران، روسیه، چین و پاکستان در امور افغانستان) امروز شنبه 19 خرداد ماه در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه برگزار شد.

 

در این نشست حسن "کاظمی قمی"، نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان، "یو شیا یونگ"، نماینده ویژه رئیس‌جمهور چین در امور افغانستان، "ضمیر کابلوف"، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان و "آصف درانی"، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان حضور دارند.

 

پیشتر سید رسول موسوی، مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه در خصوص این نشست نوشته بود: نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان پیام آور صلح، ثبات، توسعه برای افغانستان و منطقه در پرتو همکاری و همگرایی منطقه‌ای. رایزنی نمایندگان ویژه ایران، پاکستان، چین و روسیه برای افغانستان.

 

پیش از این، نشست گروه تماس منطقه‌ای درباره افغانستان بهمن ماه گذشته و به پیشنهاد و ابتکار جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار و در این نشست نمایندگان ویژه و سفرای کشورهای منطقه و همسایه افغانستان حضور داشتند.

 

در ابتدا کاظمی قمی گفت: گفتگو بر سر تعامل با حکومت سرپرست و تبادل نظر پیرامون نشست سوم دوحه در جلسه امروز به اشتراک گذاشته می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :