موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/160137 :کد

انتقال زائران حج تمتع به عرفات پایان یافت

انتقال زائران حج تمتع به عرفات پایان یافت

  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ — ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۶۷   
 تحلیل ایران -انتقال زائران حج تمتع به عرفات پایان یافت

مدیرعملیات حج ۱۴۰۳ با اعلام پایان یافتن عملیات انتقال زائران کاروان های اهل تشیع کشورمان به عرفات گفت: ۶۲۲ کاروان متشکل از ۸۷ هزار و ۶۵۰ زائر هم‌اکنون در مشاعر مقدسه حضور دارند.

به گزارش تحلیل ایران ، غلامرضا رضایی؛ مدیر عملیات حج 1403 و رئیس ستاد مکه با اعلام این خبر که عملیات انتقال زائران ایرانی اهل تشیع به عرفات پایان یافت، اظهار کرد: ساعت 23:30 روز جمعه هشتم ذی‌الحجه تمام حدود 76 هزار زائر ایرانی به صحرای عرفات انتقال یافتند.

وی افزود: ابتدا از ساعت 5 تا 10 صبح حدود 11 هزار و 500 زائر اهل سنت در روز ترویه به منا منتقل شدند. این افراد فردا نهم ذی‌الحجه به زائران شیعه در عرفات خواهند پیوست.

 

رضایی با اشاره به فرایند انتقال زائران اهل تشیع بیان کرد: همچنین از ساعت 13 بانوان زائر و پس از مغرب شرعی آقایان با اتوبوس‌های نقل ترددی به عرفات انتقال پیدا کردند. بر همین اساس 622 کاروان متشکل از 87 هزار و 650 زائر هم‌اکنون در مشاعر مقدسه حضور دارند.

 

مدیر عملیات حج خاطرنشان کرد: هموطنانمان تا غروب فردا نهم ذی‌الحجه در عرفات وقوف دارند و پس از آن رهسپار مشعرالحرام می‌شوند.

وی در پایان تأکید کرد که در عملیات حج امسال کیفیت خدمات و زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی و سرمایشی با تعاون شرکت‌های طرف قرارداد کشور میزبان افزایش چشمگیری داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :