موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/160145 :کد

ادامه محدودیت دامنه نوسان برای پنجمین هفته

ادامه محدودیت دامنه نوسان برای پنجمین هفته پیاپی

  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۴۰   
 تحلیل ایران -ادامه محدودیت دامنه نوسان برای پنجمین هفته پیاپی

محدودیت دامنه نوسان قیمت کلیه نمادهای سهام و حق تقدم سهام در تمامی بازارهای بورس و فرابورس برای پنجمین هفته پیاپی ادامه خواهد داشت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، پس از شهادت رئیس‌جمهور و هیات همراه در روز یکشنبه(30 اردیبهشت)، با تصمیم هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار معاملات بورس دامنه نوسان سهام به 2درصد کاهش پیدا کرد؛ و حالا در بازار سرمایه برای پنجمین هفته پیاپی این محدودیت، در هفته چاری نیز ادامه دارد.

 

این در شرایطی است که تداوم کاهش دامنه نوسانات بازار، اهالی بازار سهام با هیجانات بیشتری دست به فروش سهام خود می‌زنند.

 

به باور کارشناسان مشکل فعلی بورس به‌جز موارد کلان که از ماه‌های پیش وجود داشت و در هفته‌های اخیر هم شدت گرفت، بخشی به سیاست‌های اتخاذی سازمان بورس درخصوص دامنه‌نوسان برمی‌گردد. به‌نظر می‌رسد در موقعیت فعلی ادامه تاکتیک کاهش دامنه‌نوسان روش مفیدی نباشد و همین موضوع به صف فروش‌ مخصوصا در سهم‌های کوچک دامن‌ زده است.

 

در صورت عادی کردن دامنه‌ نوسان انتظار می‌رود سهام کوچک هم به‌سرعت به تعادل برسند. با توجه به اینکه تغییر بنیادین منفی در شرایط کلان اقتصادی مشاهده نشده و از طرف دیگر سهام کوچک افت قیمتی محسوس داشتند، احتمالا بازار در روند آتی به این گروه از سهام توجه ویژه‌ای داشته‌ باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :