موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/160147 :کد

اعتراضات گسترده سوئیسی‌ها برای حذف اسرائیل از المپیک پاریس

بهاره اخمدی

  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ — ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۸۰   
 تحلیل ایران -اعتراضات گسترده سوئیسی‌ها برای حذف اسرائیل از المپیک پاریس

معترضان در سوئیس از کمیته بین‌المللی المپیک خواستند تا اسرائیل را از المپیک پاریس محروم کند.

به گزارش تحلیل ایران، صدها معترض در سوئیس خواستار جلوگیری از حضور اسرائیل در بازی‌های المپیک 2024 پاریس در بحبوحه «نسل‌کشی» در غزه شدند.

 

تظاهرکنندگان با دستان قرمز رنگ مقابل کمیته بین المللی المپیک (IOC) در لوزان تجمع کردند تا توجه را به تلفات غیرنظامی در سرزمین فلسطین جلب کنند. آنها در تلاش برای متقاعد کردن IOC برای اقدام علیه اسرائیل، آثار قرمز رنگی را روی ورودی ساختمان گذاشتند.

 

معترضان با اشاره به حذف روسیه از المپیک به خاطر جنگ با اوکراین، بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «بیایید دولت نسل‌کشی اسرائیل را از المپیک محروم کنیم.»معترضان اسرائیل را دولت جنايتکار نامیدند‌. در بروشور منتشر شده توسط معترضان که خواستار اعمال تحریم‌ها علیه تل‌آویو شده بودند، آمده است: اسرائیل تصمیمات دادگاه بین‌المللی کیفری و همچنین دیوان بین‌المللی دادگستری را به سخره می‌گیرد.آنها از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خواستند تا روابط دیپلماتیک خود را با اسرائیل قطع کند.معترضان با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین با مضمون «بایکوت اسرائیل، نسل‌کشی تحریم»، «بشریت شکست خورده» و «فلسطین را آزاد کن»، شعارهایی علیه «نسل‌کشی» اسرائیل سر دادند. اعتراض مسالمت آمیز کمی بیش از دو ساعت به طول انجامید و بدون دخالت پلیس پایان یافت.

                               

  بهاره اخمدی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :