موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد جهان

a/160165 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

پوتین: جهان به ارزهای غربی بی‌اعتماد شده است

  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۳۴   
 تحلیل ایران -پوتین: جهان به ارزهای غربی بی‌اعتماد شده است

رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی به رژیم تحریم‌های غرب اشاره و تأکید کرد که بی‌اعتمادی جهان به سیستم مالی مبتنی بر ارزهای ذخیره غربی در حال افزایش است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه طی اظهاراتی به رژیم تحریم‌های غرب اشاره و تأکید کرد: بی‌اعتمادی جهان به سیستم مالی مبتنی بر ارزهای ذخیره غربی در حال افزایش است.

 

وی در نشستی با مقامات وزارت خارجه روسیه گفت: در زمان حاضر، بی‌اعتمادی به سیستم مالی مبتنی بر ارزهای ذخیره غربی در حال افزایش است. خروج حجم زیاد سرمایه از اوراق بهادار و تعهدات بدهی دولت‌های غربی و همچنین برخی از بانک‌های اروپایی که تا همین اواخر مکانی قابل اعتماد برای ذخیره سرمایه محسوب می‌شدند، رخ داده است.

 

پوتین همچنین تصریح کرد: تمامی تحریم‌های غرب علیه روسیه باید به‌عنوان بخشی از حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مناقشه اوکراین بر اساس پیشنهاد جدید روسیه لغو شود.

 

 

وی گفت: (این پیشنهاد) طبیعتاً شامل لغو تمامی تحریم‌های غرب علیه روسیه نیز می‌شود.

 

پوتین در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: ایالات متحده در واقع سازمان تجارت جهانی را به‌عنوان تنظیم‌کننده تجارت بین‌المللی رد کرده است، همه چیز مسدود شده است، در این بین آنها نه‌تنها بر رقبا بلکه بر نوچه‌های خود نیز فشار می‌آورند، کافی است نگاهی بیندازیم که چگونه اقتصادهای اروپایی را تخلیه می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: غرب با اقدامات خود نه‌تنها ثبات نظامی ـ سیاسی جهان را کاهش می‌دهد، بلکه مؤسسات کلیدی بازار را نیز با استفاده از صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی، تحریم‌ها و جنگ‌های تجاری... تضعیف می‌کند.

 

بر اساس این گزارش، پس از شروع جنگ اوکراین در سال 2022، گروه 7 و اتحادیه اروپا به‌رهبری آمریکا رژیم تحریم بی‌سابقه‌ای را علیه بخش انرژی روسیه اعمال کردند.

 

روسیه در واکنش به این محدویت‌ها، بیشتر صادرات انرژی خود را به‌سمت کشورهای آسیایی به‌ویژه هند و چین روانه کرده است، جایی که نفت این کشور بسیار بالاتر از سقف قیمتی که غرب تعیین کرده، فروخته شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :